Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Kuldīgas Centra vidusskolā notiek pārbūve

Dienas ziņas

Vidējā ātruma radari būs, bet vēlāk

Aizkraukles sākumskolas bērni mācību gadu sāk jaunā skolā

Aizkraukles sākumskolas bērni mācību gadu sāk jaunā ēkā ar modernu aprīkojumu

Aizkraukles novada vidusskolas audzēkņi jauno mācību gadu uzsāka īpaši pacilātā noskaņā. Sākumskolas bērni pēc 23 gadiem beidzot ieguvuši īstu mājvietu ar modernu aprīkojumu, skolā darbu sākuši seši jauni pedagogi, un visi skolēnu nodotie Covid-19 testi bijuši negatīvi.

Aizkraukles ielas šorīt atkal bijušas bērnu pilnas – ar lielākiem vai mazākiem ziedu pušķiem rokās mazliet satraukti, bet labā noskaņojumā simtiem bērnu devās uz skolu.

Aizkraukles novada vidusskolas sākumskolas posma audzēkņiem šis mācību gads ir īpašs ne vien tāpēc, ka  pēc ilga pārtraukuma skolas durvis atkal būs atvērtas, bet arī tādēļ, ka šogad viņus gaidīs jaunā ēka, kas ekspluatācijā esot nodota vien pagājušajā nedēļā.  

Aizkraukles novada vidusskolas direktora vietniece Ilga Kravale norādīja, ka skolā nu pieejama daudzfunkcionāla zāle, divi datorkabineti, ilgi gaidītie mācību priekšmetu kabineti ar interaktīvām tāfelēm.

"Es biju direktore 23 gadus pielāgotās telpās, kur atradās sākumskola. Tad pamazām mēs apvienojām trīs skolas. Šī ēka, pie kuras piebūvēta jaunā, kādreiz bija 2. vidusskola," skaidroja Kravale.

Aizkrauklieši lepojas ne vien ar jaunām telpām sākumskolas posmam, kas aprīkotas ar mūsdienīgu  ventilācijas sistēmu, kas, cerams, neļaus savairoties lipīgajam Covid-19 vīrusam, bet arī ar sešiem jauniem skolotājiem.

Lauma Riekstiņa jau divus gadus strādājusi pirmsskolā, bet tagad nolēmusi strādāt skolā, kur kļuvusi par 1.d klases audzinātāju. "Foršāk jau, ka piebirs klase ar skolēniem. Viņi ir lielāki un ar viņiem var daudz ko darīt," sacīja Riekstiņa.

Svinīgajā pasākumā, kas sākumskolas posmam notika stadionā, skolēnu saimei piepulcināja četras pirmās klases.

Skolas direktors Aldis Labinskis gan mazliet bažījās, ka pandēmijas ietekmē kopumā skolā audzēkņu skaits tomēr sarucis. Viņš norādīja: "Jo ļoti daudz skolēnu, it sevišķi no vidusskolas, ir izvēlējušies mācības turpināt tālmācības vidusskolā. Acīmredzot viņi jūtas pietiekami sagatavoti, lai varētu strādāt attālināti. Un tāpēc mēs esam ''pazaudējuši'' vairāk nekā 15 skolēnus.''

Svinīgā pasākuma laikā tika paziņota vēl kāda ļoti priecīga vēsts – visi skolas skolēnu nodotie Covid-19 testi bijuši negatīvi. Lai mācību gads turpinātos tādā pašā noskaņā, vismaz tuvāko nedēļu laikā mācību stundas notikšot arī ārā.

KONTEKSTS:

Nedēļu pirms 1. septembra pirmo reizi notika vēl nebijuša mēroga testēšana Latvijas skolās. Kopumā četras laboratorijas analizēja 200 000 cilvēku nodoto siekalu paraugu, un plānots, ka šāda testēšana mācību iestādēs gaidāma reizi nedēļā. Tomēr process nevedās raiti un bija aizķeršanās.

Testēšana notiek, jo valdība iecerējusi, ka šogad mācības varēs notikt klātienē, tomēr pret Covid-19 nevakcinētajiem vai vīrusu neizslimojušajiem pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības pedagogiem būs ik nedēļu jāveic valsts apmaksāti Covid-19 siekalu testi.

Tāpat testē tos skolu audzēkņus, kuri nav potējušies vai izslimojuši vīrusu. Testu rezultāti der mācībām klātienē un pulciņiem, bet ne izklaides pasākumu apmeklēšanai. Audzēkņi un izglītības iestāžu darbinieki ar Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu klasēs var darboties bez maskas, bet koplietošanas telpās maskas jāvelk visiem, sākot no 7 gadu vecuma.

Savukārt augstskolās klātienē var strādāt un mācīties tikai ar Covid-19 sertifikātu, taču pārejas periodā var uzrādīt par saviem līdzekļiem pēdējo 48 stundu laikā veiktu Covid-19 testu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt