Dienas ziņas

Baltijas valstu premjeri tiekas Rīgā

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Aizkraukles novadā ievērojami pieaug maksa par pakalpojumiem

Aizkraukles novadā pieaug maksa par pašvaldības pakalpojumiem – dušu un veļas mazgāšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Aizkraukles novadā no 1. decembra būtiski paaugstināta maksa par pašvaldības sniegtajiem higiēnas pakalpojumiem – dušas un veļasmašīnas izmantošanu. Jaunjelgavā, kur aptuveni trešdaļai iedzīvotāju mājās nav ne dušas, ne vannas, par iespēju nomazgāties tagad jāmaksā nedaudz vairāk kā septiņi eiro. Divreiz mēnesī bez maksas, bet pēc tam ar 50% atlaidi gan varēšot nomazgāties un veļu izmazgāt mazaizsargāto grupu cilvēki.

Jaunjelgavas apbūvē ir daudz seno ēku un privātmāju, no kurām vairumam nav centralizētās ūdensapgādes. Tāpēc jau aptuveni desmit gadus sociālo pakalpojumu grozā ir dušas un veļas mazgāšanas pakalpojumi. No 1. decembra gan maksa par dušas pakalpojumiem pieaugusi četras reizes un ir 7,10 eiro, bet par veļas mašīnas izmantošanu būs jāšķiras no gandrīz pieciem eiro.

Uzrunātie jaunjelgavieši gan teica, ka 100 kilometrus no Rīgas tas esot parāk daudz. "Šausmas, tas ir traki," sacīja Jaunjelgavas iedzīvotājs Imants, šauboties, vai pēc sadārdzinājuma pakalpojumu kāds izmantos. Imants stāstīja, ka dzīvojot privātmājā un viņam esot pirts, tāpēc bez dušas varot iztikt.

Arī citi uzrunātie mēģinot iztikt bez 21. gadsimta labumiem. "Uz dušu es neeju, mājās nomazgājos (..). Mutes bļodā nomazgājos," teica Jaunjelgavas iedzīvotāja Jautrīte.

Kā skaidroja Sociālā dienesta pārstāve Evija Elksne, mēnesī dušu izmanto ap 30, bet iespēju lietot veļasmašīnu ap 60 cilvēku. Lielākoties tie esot cilvēki no mazaizsargātajām grupām, kuri šos pakalpojumus divas reizes mēnesī var saņemt par brīvu, bet pārējā laikā maksāt pusi no pakalpojuma cenas. "Par naudu cilvēki, kuriem nav nekāda statusa, nāk ļoti maz," atzina pašvaldības pārstāve.

"Pieaugums ir ievērojams, bet tas ir izskaidrojams ar kopējo cenu pieaugumu valstij energoresursiem. Šeit silto ūdenī mēs dabūjam, sildot ar elektrisko boileri, un līdz ar to cenu kāpums ir ievērojams, mēs to apzināmies. Šajā jautājumā nebija lielu diskusiju, jo visi saprot, ka izmaksu aprēķins ir pamatots," skaidroja Aizkraukles novada domes deputāte, vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Vectirāne (Zaļo un Zemnieku savienība).

Pašreiz pašvaldība par elektrību maksā pēc biržas cenām. Novembrī, kad tika sagatavots lēmums, tikai viena kubikmetra ūdens uzsildīšana izmaksājusi vairāk nekā 32 eiro, tomēr pašreiz elektroenerģijas līgumu nemainīšot.

"Tā fiksētā cena ir uz tik ilgu periodu, ko šobrīd piedāvā mums piegādātāji. Ir mazliet riskanti septiņu gadu periodā slēgt līgumu par fiksētu, augstu cenu," teica Vectirāne.

Higiēnas pakalpojumu cena paaugstināta arī citos Aizkraukles novada centros, tomēr atšķirības ir būtiskas, piemēram, koknesiešiem par mazgāšanos dušā nāksies maksāt teju uz pusi mazāk, kas esot skaidrojams ar izdevīgāku ūdens uzsildīšanas veidu. Higiēnas pakalpojumu tarifs tikšot pārskatīts nākamgad. Vai tas kļūs augstāks vai zemāks, tas būšot atkarīgs no energoresursu izmaksām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti