Dienas ziņas

Reizi gadā pierobežā vēro naktstauriņus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aizkraukles novadā grūtības aizpildīt skolu direktoru vakances

Aizkraukles novadā grūtības aizpildīt skolu direktoru vakances

Aizkraukles novadā šovasar trīs ilggadējie skolu direktori izvēlējušies samazināt darba slodzi un atstāt direktora amatu, bet vakanču aizpildīšana gan īsti nesokas. Divām skolām tiks izsludināts atkārtots konkurss uz vakantajiem direktoru posteņiem. Latvijas Izglītības vadītāju asociācijā lēš, ka skolu vadības vakances varētu būt vairākos desmitos skolu, tomēr, salīdzinot ar pedagogu trūkumu, tā parasti neesot problēma.

Aizkraukles pagasta sākumskolas nu jau bijusī direktore Janīna Zolotorenko skolā nostrādājusi pusgadsimtu, no kuriem 24 gadus direktores amatā. Turpmāk gan viņa mācīšot bērniem tikai mūziku.

Zolotorenko sacīja: “Visus šos gadus esmu centusies domāt par saviem kolēģiem, par skolas attīstību. Kopā ar profesionāliem pedagogiem mums tas ir izdevies un izdodas joprojām, bet mani gadi liek padomāt par to, ka varbūt jādod vieta arī jaunajiem.”

Jauni pedagogi, kam skolotāja Zolotorenko gribējusi nodot vadības grožus, skolā esot, tomēr tos pierunāt neesot izdevies. “Viņiem ir ģimenes un mazi bērniņi. Galvenais arguments, kāpēc viņi varbūt negribēja stāties manā vietā, ir mazie bērni, kam jāveltī galvenā uzmanība,” pauda Zolotorenko.

Darbu uzteikuši arī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas un Daudzeses pamatskolas ilggadējie direktori. Izsludinātais konkurss gaidītos rezultātus gan neesot nesis. Kā stāstīja Aizkraukles novada izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Ilona Lazda – ja deputāti apstiprinās, jauns direktors būšot atrasts tikai Skrīveru vidusskolai. Uz vietu Daudzesē neesot pieteicies neviens pretendents, savukārt uz Aizkraukles pagasta sākumskolas direktora vietu pretendenti neesot atbilduši nolikumā izvirzītajiem kritērijiem.

Lazda pastāstīja: “Mēs saskārāmies ar to, ka kandidāti izteica lielu vēlēšanos kļūt par direktoriem, bet diemžēl viņiem nebija nekādas pieredzes, kas saistīta ar vadības darbu, un nebija pabeigta izglītība skolvadībā. Pašlaik tā ir problēma, un pēc atkārtota konkursa izsludināšanas varēsim pateikt, kā tas rezultēsies.”

Kā skaidroja Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents Rūdolfs Kalvāns, tad skolu direktoru  vidējais vecums esot ap 50 gadiem. Tomēr, atšķirībā no katastrofālā pedagogu trūkuma, direktoru vakances parasti tukšas nepaliekot. Lielā mērā tas gan esot atkarīgs no pašvaldības attieksmes un komunikācijas, īpaši lauku reģionos. 

Kalvāns norādīja: “Ja izsludina vienkārši vakanci personāla nodaļa, kā tas notiek, tad gaida, kad mums e-pastā iekritīs CV un motivācijas vēstule. Ja neiekritīs, atkal mēs atgriežamies pie personālvadības, pašvaldības stila, ambīcijām, kā pašvaldības strādā.”

Cik direktoru pašreiz trūkst, neesot gan zināms, jo tādi dati vienuviet netiekot apkopoti. Asociācijā lēš, ka vakances varētu būt vairākos desmitos skolu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt