Dienas ziņas

Stipendiju nozīme skolā

Dienas ziņas

Valmieras teātris 90 gadu jubileju atzīmē ar koncertu

Aizkrauklē iecerēts atjaunot divplūsmu skolu

Aizkrauklē vecāki iestājas pret skolu reformu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Aizkrauklē, samazinoties bērnu skaitam un attīstoties ražošanai, nolemts atbrīvot sākumskolas telpas, kas vēsturiski atrodas rūpniecības rajonā. Lai to izdarītu, 1.-4. klašu sākumskolas audzēkņiem būtu jāpievienojas mazākumtautību skolai, bet no piektās klases mācības jāturpina Aizkraukles Valsts ģimnāzijas ēkā. Pret iecerētajiem modeļiem ir gatavi protestēt gan mazākumtautību, gan latviešu plūsmas bērnu vecāki.

Jau vēsturiski Aizkrauklē ir trīs skolas, kurās kopā mācās nedaudz vairāk kā 700 audzēkņu. Lielākā no tām ir sākumskola, kas atrodas  pielāgotās telpās rūpnieciskajā zonā. „Bērni mācās tādos saspiestos apstākļos, kas arī nav piemēroti, jo nav drošības. Tur smagie auto apgrozās, un tiek domāts arī, ka paplašinās šo rūpniecisko zonu, un tur nekļūs labāk," saka Aizkraukles izglītības pārvaldes vadītāja Astra Siliņa.

Nākamajā mācību gadā paredzēts sākumskolas ēku atbrīvot, bet skolēnus pārcelt uz citām skolām. Vecāki tiek iepazīstināti ar trīs iespējamajiem reorganizācijas modeļiem. Skaitliski vismazākā ir 1.vidusskola kurā mācās mazākumtautību bērni, bet vecāki ir gatavi protestēt, ja viņus pārcels citur. Arī  sākumskolas 1. - 4. klašu audzēkņu pievienošana mazākumtautību skolai nevienu neapmierina.

Vecāki par notikušo pauž vienprātīgu neapmierinātību. „Man būtu pieņemams variants, lai 1.vidusskola būtu atstāta kā skola, nevis kaut kāda filiāle. Lai latviešu bērni mācās savā skolā un krievu bērni savā," saka kāda skolēna māte Olga Kolotovkina.

Siliņa gan tam nepiekrīt. „Mēs ikdienā taču sadzīvojam, un arī pirmskolā šie bērni mācās kopā, un tad aizejot uz skolu šie bērni tiek sadalīti. Es domāju, ka pašos audzēkņos šī problēma nav tik liela, kā mūsu pieaugušo galvās," saka pašvaldības darbiniece.

Tomēr, ja sākumskolu pievienotu ģimnāzijai, skola zaudētu ģimnāzijas statusu, bet filiāles izveidošana radītu absurdas situācijas. „Tā ir filiāle no sākumskolas. Tie ir citi bērni, un pie konflikta skolas direktors piezvanīs uz to skolu un teiks; nāc, tavējie te kaujas?" retoriski vaicā sākumskolas audzēkņa tētis Jānis Rancāns, kurš arī iestājas pret pārmaiņām.

Turklāt divu skolu apvienošanai telpas ir par mazu, un sākumskolniekiem jebkurā variantā daži gadi būtu jāpavada mazākumtautību skolā, bet pēc tam jāpārceļas pie ģimnāzistiem. „Nu, ķīselis veidojas, citu es tur neko neredzu. Es gribētu pateikt, ka no šiem variantiem man loģisks nešķiet neviens," kritisks ir arī divu 1.vidusskolas bērnu tētis Igors.

Vecāku sapulcē gan izkristalizējās modelis, kas būtu pieņemams visiem, bet tad domei iecerētās 50 000 latu ekonomijas vietā būtu jāatver maciņš  un jāuzbūvē piebūve, kurā pietiktu vietas visu vecumu latviešu plūsmas bērniem. Par to, kurš no modeļiem tiks īstenots, deputāti lems februāra domes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti