Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Irānā par prezidentu kļūs konservatīvais E. Raisi

Panorāma

Skatītāju jautājumi par Covid-19 sertifikātiem

Vakcinācija pret Covid-10 – arī gadatirgos

Aizkrauklē un Gulbenē sestdien pret Covid-19 vakcinēja gadatirgū

Nedēļas nogalē pirms Jāņiem vakcinācija pret Covid-19 sākta ne tikai lielveikalos, bet arī gadatirgos, tostarp Gulbenē un Aizkrauklē.

Sestdien, 19. jūnijā, par spīti karstajam laikam, interese par iespēju iepirkties un pie viena sapotēties bez iepriekšēja pieraksta bija liela un pie Gulbenē izveidotā vakcinācijas punkta brīžiem pat veidojās rinda.

Gulbenes iedzīvotāja un sociālās aprūpes jomas darbiniece Ināra tirdziņā nopirka zemenes, bet uzreiz pēc tam devās vakcinēties.

“Tāpēc, ka man darbs! Tad es pazaudēju darbu, ja es nevakcinējos,” sacīja Ināra.

Savukārt Gints vakcinēties uz Gulbeni braucis no Siguldas: “Es atbraucu speciāli no Siguldas, lai dabūtu “Janssen” [vakcīnu]. Siguldā pie ģimenes ārsta man nebija vispār nekādas iespējas uzsākt [vakcināciju], jo tur sākās otrās potes. Tā tas ir tagad.”

Arī gulbenietis Jānis atnācis savakcinēties pirms savas vārdadienas. No tā, ka potei varētu būt blakusparādības, viņš nebaidās.

“Es vienkārši laikam novilcināju tik ilgi, ka esmu pārliecinājies – pārējiem nekādu blakņu nav, tad viss ir kārtībā. Tām baumām vairs negribas ticēt, ko stāsta citi, kas negrib vakcinēties,” pauda Jānis.

Jānis bija viens no vairākiem desmitiem cilvēku, kuri tiek savakcinēti jau pirmajās pāris potēšanas punkta darbības laika stundās. Medicīnas darbiniekiem teltī bija patiešām karsta darba diena.

A/S “Veselības centru apvienība” pārstāvis Ģirts Auns skaidroja, ka vakcīnām, kas jāuzglabā ļoti zemā temperatūrā, karstais laiks nekaitē: “Par vakcīnu var neuztraukties. Vakcīna tiek uzglabāta ledusskapī, kas pieslēgts pie strāvas. Mēs to glabājam automašīnā, bet no mašīnas ar aukstumsomu atnesam līdz teltij, tātad vakcīna visu laiku tiek uzturēta noteiktā temperatūrā, lai tā neaizietu bojā.”

Aizkrauklē vakcinēšanās sestdien notika noritēja tradicionālajā “Labās sestdienas tirgū”. Pie vakcīnu telts lielākā rinda esot izveidojusies rīta pusē. Ap Latvijas Televīzijas komandas ierašanās laiku tā bija noplakusi, bet nemitīgi ieradās pa kādam vakcinēties gribētājam.

"Strādājam no pulksten 7.00. Atbraucām, cilvēki mūs jau gaidīja. Ļoti aktīvi, strādājām, lai rindas neveidotos, koriģējām. Mums arī palīdzēja militārais dienests. [...] Uz šo brīdi ar "Janssen" esam vakcinējuši 63 iedzīvotājus. Ar "Pfizer" esam savakcinējuši vienu pusaudzi un viena otrreizējā deva mums ir. Tā ka atsaucība ir diezgan liela," norādīja vakcinācijas punkta darbiniece Dagnija Grīga.

Iespēju vakcinēties Aizkraukles gadatirgū lielākoties izmantoja nevis paši aizkrauklieši, bet gan iebraucēji no citām pilsētām vai pagastiem.

Signes vecākiem Aizkrauklē ir māja, taču vakcinēties viņa atbrauca speciāli no Rīgas: "Uzzināju, ka šeit iespējams un braucu šeit, jo domāju šeit nebūs lielas rindas un liela gaidīšana. Ļoti ērti! It īpaši tas, ka nav jāgaida. Tas ir liels pluss, nav jānīkst garās rindās!"

Savukārt Mihaels ieradās vakcinēties, jo viņam steidzami jābrauc uz Somiju: "Tādēļ iztaisīju "Janssen" vakcīnu. Tikai šodien uzzināju par šādu iespēju un atbraucu. Ļoti skaisti, ļoti labi apstākļi, ļoti labi ārsti. Visu saprotami izskaidroja. Ļoti patīkami! "

Tirgus organizatori un citi tirgotāji par jaunajiem kaimiņiem izteicās atzinīgi. Vietējā kafejnīca vakcinācijas punkta darbiniekiem uzsauca bezmaksas pusdienas.

"Uzskatu, ka šāda lieta ir vajadzīga, jo īpaši – laukos. Ne visiem ir internets, ne visiem ir iespēja pieteikties telefoniski vai e-pastos. Tādēļ iespējai uz vietas izstāvēt rindu un savakcinēties ir jābūt," uzsvēra “Labās sestdienas tirgus” organizatore Ieva Erdmane.

Sadarbojoties pašvaldībām, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un ārstniecības iestādēm, vakcinācija gadatirgos sestdien, 19. jūnijā, notika arī Talsos. Svētdien, 20. jūnijā, vakcinācija plānota Vecumniekos.

 Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča stāstīja, ka atsaucība no cilvēkiem sestdien bijusi liela.  

“Tas tikai nozīmē, ka šī jaunā pieeja, kuru mēs tagad esam izvēlējušies, – būt tuvāk cilvēkam –, ir attaisnojusies,” pauda Juhņēviča.

 

KONTEKSTS:

Kopš vakcinācijas procesa sākuma Latvijā vakcināciju pret Covid-19 Latvijā noslēgusi ceturtdaļa iedzīvotāju.

Latvijā vakcinācijas temps pret Covid-19 palēninās. Tāpat aizvien nepietiekama ir gados vecāko iedzīvotāju vakcinācijas aptvere, un sapotējušies ir vien aptuveni 40% senioru gan vecuma grupā no 60 līdz 69 gadiem, gan grupā virs 70 gadiem. Svarīgi ir kāpināt arī pedagogu potēšanās tempu – līdz šim vismaz vienu poti saņēmuši puse izglītības iestāžu darbinieku.

Latvijā izmantošanai reģistrētas četras Covid-19 vakcīnas – "Pfizer/BioNTech", “Moderna”, “Janssen” un “AstraZeneca” vakcīnas. 

Pieteikties vakcīnai pret Covid-19 iespējams vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai darba devēja. Iecerēts, ka tirdzniecības centros to varēs izdarīt arī bez iepriekšēja pieraksta. Galvenais vakcinācijas mērķis ir pasargāt cilvēku no smagas saslimšanas ar Covid-19 un nāves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt