Dienas ziņas

Interese par privātajiem bērnudārziem Ādažos nemazinās

Dienas ziņas

Apvieno Liepājas mūzikas un mākslas vidusskolu

Aizkrauklē pirmā Zinību diena pēc skolu reorganizācijas

Aizkrauklē sešu skolu vietā durvis jaunajā mācību gadā ver trīs

Aizkrauklē šajā mācību gadā līdzšinējo sešu skolu vietā durvis ver tikai trīs. Reorganizācija galvenokārt veikta, lai rastu iespēju piesaistīt Eiropas fondu finansējumu piebūves celtniecībai sākumskolas audzēkņiem. Iepriekš mācību process tika organizēts pielāgotās telpās pilsētas rūpnieciskajā zonā. Aizkrauklē atrasta arī mācību vieta trim 10.klases skolniecēm, kuras dienu pirms mācību gada sākuma palika bez iespējas iet Jaunjelgavas vidusskolā.

Diskusijas par Aizkraukles sākumskolas, Aizkraukles 1.vidusskolas, kas īsteno mazākumtautību izglītības  programmu, un Aizkraukles novada ģimnāzijas apvienošanu aizsākās jau pirms vairākiem gadiem. Tagad kaislības norimušas, un 843 audzēkņi Zinību dienā pirmoreiz pulcējās pilsētas centrālajā laukumā kā vienas skolas audzēkņi.

“Nu dīvaini. Vienmēr mēs bijām tik maz, un visi bija kā ģimene, bet tagad tik daudz cilvēku, un nevienu nepazīstam,” atzīst Aizkraukles vidusskolas 8.klases audzēkne Milana Moreva.

“Mani principā apmierināja, ka bija sākumskola atsevišķi līdz tām sešām klasēm, jo bērni bija tā kā savā vietā, un ģimnāzija bija. Bet notiek tā, kā notiek. Mēs pieņemam,” saka 4.klases skolēna mamma Aija.

Starp Aizkraukles vidusskolas audzēkņiem arī trīs meitenes no Jaunjelgavas, kuras vēl 30.augustā pat nenojauta, ka pēdējā brīvlaika dienā dome pieņems lēmumu desmito klasi neatvērt.

“Mums vakar deviņos no rīta paziņoja, ka mums ir jāmaina skola. Tā nedaudz uz raudienu velk. Mēs atcerējāmies kā bija mūsu klasē, kad puiši jokus izteica. Nu ir, kā ir.. pietrūks skolotājas, visa...” stāsta Aizkraukles vidusskolas10.b klases audzēkne Ieva Elksne.

Šādas tikšanās visai Aizkraukles vidusskolai kopā gan nebūs biežas.

Ikdiena joprojām aizritēs trīs iepriekšējo skolu ēkās, kas atrodas katra savā pilsētas malā.

Skolas vadība sola, ka apvienotajā skolā tiks gan saglabātas vecās tradīcijas, gan veidotas jaunas. Bet lielākie ieguvēji būšot sākumskolas posma audzēkņi, kuriem tagad ir cerība pēc pāris gadiem mācīties jaunās telpās.

“Reorganizācija, pirmkārt, pašvaldībai brīvāk ļaus piesaistīt līdzekļus skolas piebūves celtniecībai. Noteikti esam vēl daudzus citus tādus pozitīvus iemeslus atraduši,” saka Aizkraukles vidusskolas direktors Aldis Labinskis.

Aizkraukles novadā šajā mācību gadā kopumā būs trīs skolas, kurās mācīsies nedaudz vairāk nekā 1000 skolēnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti