Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Izveido sportistu veiktspējas analītikas sistēmu

Aizkrauklē attīstīs Daugavas piekrasti

Aizkrauklē attīstīs Daugavas piekrasti

Vairākos no astoņpadsmit Daugavas krastos esošajiem novadiem, piemēram, Jaunjelgavā, upes krasts ir labiekārtots un kļuvis par vienu no iecienītām atpūtas vietām. Pēc daudzkārtēja iedzīvotāju aicinājuma tagad Daugavas krasta attīstības plānu izstrādā arī Aizkrauklē. To īstenot iecerēts pakāpeniski, bet pirmie labiekārtošanas darbi gaidāmi šovasar.    

Daļu Aizkraukles pilsētas jau vēsturiski ieskauj Daugava. Nopēdotais sniegs liecina, ka arī ziemā piekraste ir iedzīvotāju iemīļota pastaigu vieta, vien infrastruktūra šeit savu laiku sen nokalpojusi.

“Šobrīd ir vēl daudz kas palicis no padomju mantojuma. Vecās betona konstrukcijas un tā... Tomēr potenciāls tai vietai ir lielāks, ja varētu visu sataisīt,” uzskata aizkrauklietis Raivis.

Par nepieciešamību ainavisko vietu sakārtot gan iedzīvotāji, gan uzņēmēji jau daudzkārt izteikušies dažādās sabiedriskajās apspriešanās.

Līdz šim pašvaldības prioritāte bijusi jauno mikrorajonu labiekārtošana, bet tagad uzsākta Daugavas krastu attīstības plāna izstrāde. Rudenī piecus kilometrus garo piekrasti apsekojuši Latvijas Lauksaimniecības universitātes  ainavu arhitekti.

“Šobrīd ir apkopots tāds pārskats par esošo un sagatavots priekšlikums par zonējumu. Jebko nevar darīt. Piekraste vienmēr ir ļoti jūtīga zona un teritorija,” norādīja ainavu arhitektūras zinātņu doktore Natalija Ņitavska.

“Piekrastē vienmēr ir jāsaglabā ekoloģiskais līdzsvars. Otra lieta mums ir esošā infrastruktūra, kaut šī esošā atbalsta siena. No trešās puses mums ir ļoti tuvu dzīvojamais rajons, skola, kur nepieciešams papildināt esošo infrastruktūru,” stāstīja Ņitavska.

Savu vīziju pauduši arī ap tūkstoš mazo un lielo aizkraukliešu. Bērni krastmalu atainojuši  kā atrakciju parku, labiekārtotu peldvietu un svētku svinēšanas vietu.

15 ģimenes izgatavojušas  maketus ar baskāju taku un  atpūtas namiņiem. Savukārt Aizkraukles novada vidusskolas Eko padomes pārstāvis projektu nedēļā veicis  pieaugušo aptauju. Apkopotā informācija vēl tikšot analizēta, bet tendences jau esot pamanāmas.

“Tās ir galvenokārt pastaigu takas un aktīvā atpūta. Tā ir volejbola tīklu uzstādīšana, laivu un katamarānu noma vai āra teniss,” stāstīja Aizkraukles novada vidusskolas audzēknis Reinis Martinovs.

Plāna izstrādi paredzēts pabeigt līdz šā gada maijam, bet vasarā jau notiks darbi, kurus varēs atļauties finansēt no pašvaldības šā gada budžeta.

“Tālāk mums ir nākamais plānošanas periods, kurā mēs paskatāmies lielākus objektus, un skatāmies, kā mēs varam piesaistīt naudiņu no nākamā plānošanas perioda, no ES fondiem, un tā viņš attīstīsies,” stāstīja Aizkraukles novada attīstības plānotāja Ilona Kāgane.

Aptauja liecina, ka finansiāli atbalstīt piekrastes attīstību esot gatavi arī vairāki novada uzņēmēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti