Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājā atzīmē baltā spieķa dienu

Aizkrauklē 600 dzīvokļos neviens nav deklarēts

Aizkrauklē 600 dzīvokļos neviens nav deklarēts; novads plāno tiem lielāku nodokli

Pusotra gada laikā pieaugusi interese par nekustamā īpašuma iegādi Aizkrauklē. Vienlaikus palielinājies arī it kā tukšo dzīvokļu skaits, kuros nav deklarēta neviena persona. Pašlaik tādu esot ap 600. Lai piespiestu izīrētājus darboties godīgi, pašvaldība plāno no 2020. gada tukšajiem dzīvokļiem piemērot nekustamā īpašuma nodokļa likmi – 1,5% no kadastrālās vērtības.      

Rosība nekustamā īpašuma tirgū līdz šim vairāk bijusi jūtama Pierīgā un tās apkaimē, bet pēdējos gados pieaugusi interese arī par dzīvokļiem Aizkrauklē. Tomēr nereti  iegādātie mājokļi it kā stāvot tukši.

Aizkraukles novada nekustāma īpašuma nodokļa vecākā administratore Olga Leitlande stāstīja, ka aptuveni 600 dzīvokļos nav deklarēta neviena persona, un tā ir aptuveni piektā daļa no visiem mājokļiem.

Lielākajā Aizkraukles dzīvojamajā masīvā apdzīvoti šķiet visi dzīvokļi, un arī uzrunātie iedzīvotāji ir pārsteigti par tik daudz it kā neapdzīvotiem mājokļiem pilsētā.

 “Mūsu mājā visi ir apdzīvoti. Ja kurš ir tukšs, tad jau drīz tiek nopirkts, remontēts un dzīvo cilvēki,” stāstīja sētniece Valentīna.

 Uz to, ka dzīvokļi, visticamāk, ir neapdzīvoti tikai juridiski, bet praktiski tiek izīrēti, apejot nodokļus, norāda arī pieprasījums un piedāvājums vienā no lielākajiem sludinājumu portāliem. Pašreiz īstermiņa vai ilgtermiņa izīrēšanai tiek piedāvāti seši dzīvokļi Aizkrauklē, bet īrēt dzīvokli vēlas trīs cilvēki.

Lai gan pagaidām šķiet, ka piedāvājums vēl pārsniedz pieprasījumu, arī pašvaldībā novērota nekustamā īpašuma uzpircēju rosība.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs (Vidzemes partija) atzina, ka pašvaldība pamanījusi “šo tendenci, ka ir īpaši dzīvokļu uzpircēji parādījušies, kuri iepērk vairāk dzīvokļu, pašvaldību izsolēs tas ir īpaši redzams faktors, ka parādās vienas un tās pašas personas”.

Šāda rīcība pati par sevi nav ne nosodāma, ne aizliegta, tomēr, ja dzīvokļos nav deklarēta neviena persona, bet faktiski tie ir apdzīvoti, zaudējumi ir gan deklarētajiem iedzīvotājiem, gan pašvaldībai.

“Šie iedzīvotāji, kuri nav deklarēti, nemaksā par atkritumu apsaimniekošanu. Viņi nav iesaistīti arī ūdens zudumu aprēķinu izmaksās,” norādīja Einārs Zēbergs.

Lai piespiestu dzīvokļu īpašniekus savu rūpalu veikt godīgi, pašvaldība iecerējusi no 2020. gada noteikt nekustamā īpašuma nodokli 1,5% apmērā no kadastrālās vērtības tiem dzīvokļiem, kuros nav deklarēta neviena persona. Pašlaik nodoklis visiem mājokļiem ir 0,2 % no kadastrālās vērtības.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt