Krustpunktā

Mediju anatomija: Arvien daudz neskaidrību par topošo Sabiedrisko mediju likumu

Krustpunktā

Krustpunktā - Brīvais mikrofons ar aktrisi un topošo juristi Dārtu Daneviču

Koronavīruss - cik reāla ir tā nokļūšana Latvijā un kā no tā izvairīties?

Aizdomu gadījumos «Covid-19» analīzes pacientiem ņems dzīvesvietās

Turpmāk Rīgas reģionā un tā apkārtnē tiem cilvēkiem, kuri pēdējā laikā pabijuši kādā jaunā koronavīrusa "Covid-19" skartā valstī un kam ir saslimšanas pazīmes, analīzes tiks noņemtas viņu dzīvesvietā. Par to Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!), norādot, ka jaunā kārtība būs spēkā jau no piektdienas, 28. februāra.

"Krustpunktā" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē raksti - Krustpunktā

 

Jauna epizode katru darba dienu, garums - 52 min.

Veselības ministre klāstīja, ka pašlaik analīzes šādiem cilvēkiem tiek veiktas Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC). Viņus tur nogādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) īpaši aprīkota brigāde pēc pacienta zvana uz numuru 113.

 

"No rītdienas Rīgā un vairākās pilsētās ap Rīgu – Jelgavā, Ogrē, Jūrmalā organizēsim citādāk darbu par analīžu ņemšanu cilvēkiem, kuriem ir simptomi un kuri ir bijuši [vīrusa] skartajos reģionos," teica Viņķele.

Jaunā kārtība analīžu ņemšanai būšot efektīvāka. 

Proti, cilvēkiem, kuri nesen pabijuši "Covid-19" skartā valstī un kam ir bažas par saslimšanu, arī turpmāk būs jāzvana uz 113. Taču šos cilvēkus vairs nevedīs uz LIC, bet NMPD speciāli apmācīta mobilā brigāde atbrauks uz šo cilvēku mājām un analīzes noņems viņu dzīvesvietā.

Viņķele klāstīja, ka NMPD brigāde var atbraukt pie pacienta vairāku stundu laikā pēc izsaukuma, ko var pieteikt no plkst. 8 līdz plkst. 22. Pie pacientiem brauks viena NMPD persona, līdz ar to vairs nebrauks pilnībā ekipēta brigāde. Analīžu rezultāti būšot zināmi diennakts laikā. 

"Tātad [NMPD brigāde] atbrauc, noņem precīzi analīzes, aizved uz Latvijas Infektoloģijas centru. Cilvēks tanī laikā, kamēr gaida analīzes, paliek mājās, un viņam tad, kad analīzes ir gatavas, šo rezultātu paziņo. Ja tas rezultāts ir negatīvs, brīnišķīgi. Bet, ja ir nepieciešamība tomēr cilvēku stacionēt, tad viņam atbrauc pakaļ 113 speciāli aprīkota brigāde un aizved uz Latvijas Infektoloģijas centru," teica ministre.

"Nākamais solis – līdzīgs risinājums mums ir jāatrod reģionos," teica Viņķele. Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško vēlāk preses konference skaidroja, ka pašlaik tiek gaidīta atbilde no pivātajām laboratorijām par to, cik lielā mērā tās ir gatavas iesaistīties "pārējo reģionu nosegšanā".

Viņķele norādīja, ka vēl viens jaunums ir – tiem cilvēkiem, kuri pēdējā laikā bijuši "Covid-19" skartajos reģionos un kuri ir satraukušies par iespējamo saslimšanu, bet kuriem nav saslimšanas pazīmju, būs iespēja veikt analīzes SIA "E. Gulbja Laboratorija" laboratorijā Brīvības ielā, Rīgā. Analīzēm iepriekš būs jāpiesakās un jāierodas laboratorijā, ievērojot noteiktus piesardzības pasākumus. Par šo izmeklējumu cilvēkiem pašiem būs jāmaksā. 

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju no 29. janvāra Latvijā veikti kopumā 42 laboratoriskie izmeklējumi uz "Covid-19", tostarp 12 bērniem. 41 paraugs bijis negatīvs, viens gaida izmeklējuma rezultātu.

KONTEKSTS:

2019. gada decembrī Ķīnā sākās jauna vīrusa izplatība. Infektologi brīdinājuši, ka "Covid-19" neizbēgami nonāks arī Latvijā, bet uzdevums ir pēc iespējas attālināt vīrusa nonākšanu mūsu valstī. Pēc iespējas attālinot vīrusa nokļūšanu Latvijā, ir cerības sagaidīt vakcīnu. Tāpat vasaras tuvošanās varētu mazināt vīrusa izplatību.

Pirmais inficēšanas gadījums ar jauno koronavīrusu “Covid-19” šonedēļ fiksēts Igaunijā. Inficētais Irānas pilsonis ieradies Igaunijā ar autobusu no Rīgas.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti