Aizdomās par viltus draudiem spridzināt veikalus Liepājā aiztur trīs jauniešus

Otrdien, 14. maijā, uz telefona numuru 112 tika saņemts viltus izsaukums saistībā ar spridzināšanas draudiem – jaunieši sacīja, ka divos veikalos Liepājā ir ievietoti spridzekļi. Iespējamās vainīgās personas ir aizturētas, un Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess, informēja policijā.

Otrdien ap pulksten 20 operatīvajiem dienestiem piezvanīja kāds jaunietis un paziņoja, ka Liepājā, Tosmarē, divos veikalos ir ievietoti spridzekļi. Telefonsarunas laikā fonā bija dzirdami smiekli. Kā ierasts šādos gadījumos, tika veikta evakuācija un uz notikuma vietu izbrauca Valsts policijas pretterorisma vienība "Omega" un Liepājas pilsētas Pašvaldības policija. Pārbaudot ēkas, informācija par sprādzienbīstamiem priekšmetiem neapstiprinājās.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par apzināti nepatiesa paziņojuma par spridzināmās ietaises ievietošanu. Trešdien, 15. maijā, veicot procesuālas darbības, tika noskaidroti un aizturēti trīs jaunieši, 14 un 15 gadus veci, kuri tiek turēti aizdomās par viltus izsaukuma veikšanu. Divi no jauniešiem jau iepriekš ir nonākušo policijas redzeslokā.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Policija norāda, ka apzināti nepatiesas informācijas sniedzējiem ar tiesas lēmumu var tikt uzdots atlīdzināt arī operatīvajiem dienestiem radītie zaudējumi. Tāpat ar prasību tiesā par zaudējumu atlīdzināšanu var vērsties arī uzņēmumi, kam viltus izsaukuma dēļ bijis traucēts darbs.

Turklāt viltus paziņojumi par spridzekļiem ir krimināli sodāms likuma pārkāpums, par kuru var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem. Policija pārbauda katru šāda veida gadījumu un sauc pie kriminālatbildības personas, kuras rupji traucē sabiedrisko mieru un glābšanas dienestu darbu ar šādiem viltus izsaukumiem, tādējādi izrādot necieņu pret sabiedrību.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti