Aizdomās par viltotu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu iegūšanu Dobelē atstādina divus policistus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Aizdomās par vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu iegūšanu viltus ceļā Dobelē no amata atstādināti divi policisti.

Aizdomas, ka Valsts policijas (VP) Dobeles iecirknī diviem policistiem ir negodīgā ceļā iegūti vakcinācijas sertifikāti, izteikuši viņu kolēģi citā kriminālprocesā, ceturtdien vēsta "TV3 Ziņas".

Zemgales reģionā tiek veikta izmeklēšana par vakcinācijas fakta viltošanu, un, pētot, kuriem cilvēkiem šis pakalpojums sniegts, sarakstā starp daudziem vārdiem tika atrasti divi policisti.

To uzzinot, VP Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Lauris Arājs rīkojies nekavējoties, un abas valsts amatpersonas atstādinātas no amata pienākumu pildīšanas, lai nebūtu nekādu šaubu ēnu par procesa iespējamo ietekmēšanu.

"Primārais bija viņus maksimāli ātri norobežot, ja šādas aizdomas pastāv. Nekādā gadījumā nevarēju pieļaut, ka viņi turpina strādāt kopā ar citiem kolēģiem. Ja tā ir patiesība un tas pilnā apmērā pierādīsies, tas nav nekādā veidā savienojams ar dienestu Valsts policijā. Viņi arī apdraud kolēģus un sabiedrību," situāciju skaidrojis Arājs.

Kurš un kur šo vakcinācijas fakta viltošanu veicis, lai policisti iegūtu sertifikātu, izmeklēšanas interesēs neatklāj ne VP vadība, ne Iekšlietu ministrijas pakļautībā esošais Iekšējās drošības birojs, kam informācija par fiktīvo divu policistu vakcināciju tika nodota nekavējoties pēc notikušā. Tāpat netiek arī atklāts, par cik seniem notikumiem ir runa.

Iekšējās drošības birojs "TV3 Ziņām" apstiprinājis, ka pēc piekritības no VP ir saņēmis kriminālprocesu par iespējamu policijas amatpersonu pretlikumīgu rīcību saistībā ar vakcinācijas sertifikātiem, tomēr, ņemot vērā, ka kriminālprocess ir izmeklēšanas stadijā, birojs izmeklēšanas interesēs plašākus komentārus pašlaik nevarot sniegt.

Vai no likumsargu puses tā bija situācijas nopietnības neapzināšanās vai ļaunprātīga darbība – šādai iespējamai policistu rīcībai, ja tā apstiprināsies, nav nekādu attaisnojumu un šādiem darbiniekiem nav vietas policijā, paziņojumā norādīja VP. 

KONTEKSTS:

Augustā Valsts policija ziņoja par vairākiem veselības aprūpē strādājošajiem, kas palīdzējuši vairākiem simtiem iedzīvotāju nelegāli tikt pie Covid-19 vakcinācijas sertifikāta. Līdz decembra vidum bija zināms par aptuveni 20 medicīnas darbiniekiem, kas aizturēti saistībā ar fiktīvu Covid-19 vakcināciju un viltus sertifikātu tirgošanu,

Viltoto Covid-19 sertifikātu anulēšana norit gausi. No 200 gadījumiem, par kuriem augustā paziņoja, līdz septembra beigām bija anulēti vien 20. Kopumā anulēti vismaz 39 viltus sertifikāti, informēja Valsts policijā.

Savukārt oktobrī kļuva zināms par mediķu aizdomām, ka Vidzemes slimnīcā miris Covid-19 slimnieks ar, iespējams, viltotu vakcinācijas sertifikātu. Mediķi arī aicinājuši Covid-19 slimniekus ar viltotiem sertifikātiem atklāt patiesību, lai varētu saņemt atbilstošāku ārstēšanu. Vēlāk par aizdomām, ka vairākiem ar Covid-19 slimiem pacientiem ir viltus sertifikāti, paziņoja arī Stradiņa slimnīca.

Tāpat oktobrī Cēsīs un Alūksnē aizdomās par fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 aizturēja trīs personas, no kurām divas ir medicīnas iestādes darbinieces. Arī novembrī aizdomās par viltota Covid-19 sertifikāta izsniegšanu aizturēta kāda Siguldas medicīnas iestādes darbiniece un vēl divas veselības nozarē strādājošas sievietes, kurām tika izsniegts viltus sertifikāts.

Saistībā ar fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 un viltus sertifikāta izsniegšanu arī Latvijas Televīzijas raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” komandai izdevās pieķert poliklīnikas darbinieku, kurš vēlāk tika aizturēts. 

Tikmēr Saeima lēma, ka par viltota Covid-19 vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikāta iegūšanu vai glabāšanu noteikta kriminālatbildība. Noteikts, ka par šādiem pārkāpumiem sodīs ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Vienlaikus paredzēts, ka no kriminālatbildības varēs atbrīvot tās personas, kuras pēc noziedzīgo darbību izdarīšanas labprātīgi paziņos par notikušo un aktīvi veicinās tā atklāšanu un izmeklēšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti