Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Jauni spēlētāji vilcienu iepirkumā?

Panorāma

Sākas Cēsu mākslas festivāls

Nespēj pierādīt bērna seksuālu izmantošanu

Aizdomas par tēva seksuālu vardarbību pret meitu; saskarsmes tiesības neliedz

“Es vairs neuzticos nekam!” tā saka kādas mazas meitenes vecmāmiņa Latgalē, kura izmisīgi cenšas pierādīt, ka viņas mazmeitu, iespējams, seksuāli izmantojis viņas pašas tētis.

Latgales reģiona policijas pārvaldes Sevišķi smagu noziegumu apkarošanas nodaļa lietu izmeklē. Bērns ar mammu pēc notikušā ievietots krīzes centrā. Rēzeknes bāriņtiesa neuzskata, ka tētim būtu jāliedz saskarsmes tiesības, un viņš meitenīti drīkst satikt jebkurā brīdī.

Meitenes vecmāmiņa mūs uzmeklēja pēc tam, kad saprata – valsts instancēm vairs neuzticas. To, ka ar bērnu notiek kas dīvains, viņa jutusi. Apstiprinājumu guvusi kādu vakaru, kad pēc dienas pie tēta likusi meitenīti vannā. Viņa saspiedusi kājiņas un nav ļāvusi sevi mazgāt - sāpot. „Tētis roku ar ziepēm liekot dupsītī,” viņa atstāsta meitenes teikto.

Vakarā pēc vannošanas piedzīvots otrs šoks. „Nobučoju, lieku gulēt, saku – „Ar labu nakti, manu eņģelīti!” Bet viņa metas man virsū un sāk bučot uz lūpām (..) Viņa man saka – tētis tā mani bučo. Un tad man vienkārši viss bija skaidrs. Un es sāku meklēt – kā to pierādīt,” stāsta meitenes vecmamma.

Atbildi viņa atrada portatīvajā datorā. Neskaitāmas bildes ar savu kailo mazmeitu.

„Kad es ieraudzīju vienu failu, otru failu – man palika slikti (..) Bērns sēž uz paklāja, dzimumorgāni redzami, viss, viss, pat lūpiņas. Nu kam tādas bildes vajadzīgas?” retoriski vaicā sieviete.

Ilgi domājusi, kur vērsties. Devusies uz Rēzeknes bāriņtiesu. Tās darbinieki par notikušo informējusi policiju. Tālākais vecmāmiņu pārsteidz. Meitenīte policijā pratināta vēlu vakarā un pratināšana beigusies ap diviem naktī. Ārsta ekspertīze vispār nav nozīmēta. Pēc notikušā bērns ievietots krīzes centrā kopā ar mammu. Tur viņu regulāri apciemo tētis, jo Rēzeknes bāriņtiesas priekšsēdētāja neuzskata, ka viņš bērnu apdraud. „Nu un, ka viņš ir bildējis? (..) Esot klāt nopratināšanā, nekas neliecināja, ka pret bērnu veikta seksuāla vardarbība,” atsaka Rēzeknes bāriņtiesas priekšsēdētāja Aija Mejere.

Bāriņtiesas vadītāja uzskata, ka šis ir parasts ģimenes strīds, kura epicentrā ierauts bērns. Šķirtais tētis un mamma nespējot sadalīt, kuram audzināt meitu. Tētis esot ļoti solīds un uzticams cilvēks. „Mēs tikai apsekojām dzīvesvietu!” saka Mejere.

Kratīšanu meitenītes dzīvesvietā veica policija. Portatīvais dators ar bērna fotogrāfijām, kurās viņš redzams kails, izņemts un nosūtīts uz ekspertīzi Rīgā. Lietu izmeklē Latgales reģionālās pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu noziegumu apkarošanas nodaļa. „Kriminālprocess ir sākts, mums vēl jānoskaidro, vai tiešām veiktas seksuāla rakstura darbības, gaidām krīzes centra atzinumu. Bet pagaidām vīrietim piemērots liecinieka statuss,” norāda Valsts policijas Prevencijas nodaļas inspektore Anastasija Laizāne.

Izmeklētājs pagaidām ir atvaļinājumā, datora ekspertīze nav noslēgusies. Tikmēr krīzes centrā meitenīte var dzīvot līdz mēneša beigām. Izmisusī vecmāmiņa Rīgā piektdien vērsīsies Tiesībsarga birojā un Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā. Jo viņu biedē doma, ka tētis meiteni var atkal aizvest pie sevis. „Kā tas var būt mūsu valstī – izdos lēmumu un iespējamais varmāka viņu atkal paņems pie sevis?” norāda meitenes vecmāmiņa Marija.

Krīzes centrs ziņas par bērna stāvokli nesniedz. Tās saņems policija un bāriņtiesa. Bāriņtiesas vadītāja uzskata, ka šī lieta beigsies ne ar ko.Vecmāmiņa sola jebkuru lēmumu pārsūdzēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt