Aizdomās par spiegošanu Drošības policija veic kratīšanas; viens aizturētais

Drošības policija sākusi kriminālprocesu par spiegošanu, kura laikā veikusi kratīšanas vairākos objektos un aizturējusi kādu personu. Kriminālprocess sākts 2017.gada 19.decembrī.

Drošības policija informēja, ka izmeklēšanā aizturēts kāds Latvijas pilsonis. Pamatojoties uz pirmstiesas izmeklēšanā iegūto informāciju, kā arī kratīšanas laikā izņemtajiem priekšmetiem, procesa virzītājs aizturētajam piemērojis aizdomās turētā statusu.

Aizturētais tiek turēts aizdomās par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību, kā arī par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas.

Aizdomās turētajam kā drošības līdzekli tiesa ir piemērojusi apcietinājumu.

Pirmstiesas izmeklēšana šajā kriminālprocesā turpinās, tāpēc Drošības policija šobrīd atturas no detalizētākiem komentāriem par izmeklēšanu.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti