Aizdomās par pusaudzes izvarošanu un seksuālu vardarbību aizturēts viņas audžutēvs

Jūnijā Valsts policija (VP) aizdomās par 16 gadu vecumu nesasniegušas meitenes izvarošanu un seksuālu vardarbību pret viņu aizturēja kādu vīrieti. Aizdomās turētais nozieguma izdarīšanas brīdī bijis cietušās audžutēvs, un policijai ir informācija par vismaz septiņām nozieguma epizodēm. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. 

VP bija vērsusies bāriņtiesa, ziņojot, ka psihologa konsultācijas laikā kāda meitene atklājusi, ka viņas iepriekšējais audžutēvs pret viņu izdarījis seksuāla rakstura noziegumus. 

VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess, un šā gada 21. jūnijā policisti Rīgas reģionā aizturēja minēto vīrieti. Dienu vēlāk tiesa viņam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. 

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziegumi pret meiteni izdarīti laika posmā no 2018. gada rudens līdz 2020. gada septembrim, kad viņa dzīvojusi kādā audžuģimenē. Jāpiemin, ka 2018. gadā meitene bija vien 11 gadus veca. Policijas rīcībā esošā informācija liecina par ne mazāk kā septiņām noziedzīga nodarījuma epizodēm. 

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess par anālu vai orālu aktu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo, un ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Kriminālprocess kvalificēts arī par tādas personas izvarošanu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. 

Par iepriekš minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz pieciem gadiem.

Cietusī meitene jau ilgstoši nedzīvo audžuģimenē, kur pret viņu bija vērsti noziedzīgi nodarījumi. 

VP aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un nekavējoties informēt policiju gadījumos, kad ir aizdomas, ka pret bērnu tiek vērsts noziedzīgs nodarījums, tostarp seksuāla rakstura noziegums. Parasti šādos gadījumos cietušie nevēlas par notikušo runāt ar apkārtējiem un ir sevišķi svarīga pieaugušo modrība un aktīva rīcība. 

Gadījumos, ja ir informācija vai aizdomas par noziedzīgu nodarījumu, cilvēki aicināti vērsties ar iesniegumu tuvākajā VP policijas iecirknī vai nosūtīt iesniegumu elektroniski, apstiprinātu ar elektronisko parakstu, uz e-pastu: [email protected]  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti