Aizdomās par profesionālu naudas atmazgāšanu aiztur organizētu grupu

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sadarbībā ar pretterorisma vienību “Omega”, Speciālo uzdevumu bataljonu un Latvijas Bankas pārstāvjiem aizdomās par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju aptuveni 295 tūkstošu eiro apmērā aizturēja organizētu personu grupu. Kopumā aizturētas desmit personas, tajā skaitā arī organizētas grupas līderis, informēja policija.

Veicot kriminālprocesuālās darbības iepriekš uzsāktā kriminālprocesā, Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki jūnijā Rīgā un Rīgas reģionā veica 17 kratīšanas iesaistīto personu dzīvesvietās, birojos un transportlīdzekļos. Kratīšanās tika atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi, tajā skaitā mobilie telefoni, datori, dažādi datu nesēji un serveri, ārvalstu uzņēmumu dokumenti un banku kalkulatori, dārglietas un dārgmetāla izstrādājumi lielā daudzumā, kā arī 100 000 eiro skaidras naudas.

Tāpat ar Latvijas Bankas pārstāvju atbalstu kratīšanas tika veiktas divos Rīgas valūtas maiņas punktos, kas saskaņā ar likumu ir valsts centrālās bankas pārraudzībā. Ir aizdomas, ka iepriekšminēto punktu darbinieki sniedza organizētajai grupai atbalstu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijā.

Aizdomās par noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanu ne mazāk kā 295 000 eiro apmērā Valsts policija aizturēja desmit personas. Trīs personas kriminālprocesā tika atzītas par aizdomās turētām, diviem aizdomās turētajiem tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Policija norādīja, ka

aizturētais organizētais noziedzīgais grupējums, darbojoties Latvijā, ilgstoši īstenoja profesionālu naudas atmazgāšanu kā pakalpojumu.

Šīs personas esot darbojušās kā atsevišķi naudas atmazgāšanas pakalpojumu sniedzēji, un šoreiz tas nav stāsts par bankas darbiniekiem.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka grupējums kontrolēja ne mazāk kā 30 ārvalstu uzņēmumus, kas reģistrēti uz trešo personu vārdiem, šo uzņēmumu banku kontus, kas atvērti Eiropas Savienības un citu trešo valstu bankās un maksājumu iestādēs. Slēpjot noziedzīgi iegūto līdzekļu izcelsmi, piederību un kustību, kā arī mainot to atrašanās vietu, organizētā grupa sniedza noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas pakalpojumus gan ārzemju uzņēmējiem, gan Latvijas fiziskām un juridiskām personām.

Šo organizēto grupu var uzskatīt par vienu no pēdējo gadu ietekmīgākajiem grupējumiem, kas nodarbojies ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, norādīja policija.

Lai aizturētu šīs organizētās grupas dalībniekus, Latvijas tiesībaizsardzības iestādes strādāja, īstenojot gan nacionālo, gan starptautisko sadarbību un ieguldot apjomīgus resursus un laiku, lai savāktu un fiksētu pierādījumus.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā vai organizētā grupā (Krimināllikuma 195. panta trešā daļa). Par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt