Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Reklāmas kampaņām valdība piešķir 450 000 eiro

Panorāma

Panorāma

Aizdomas par pielāgotu telpu nomas konkursu Rīgas domē

Aizdomas par pielāgotu telpu nomas konkursu Rīgas domē

Pie jaunu telpu meklējumiem ķēries Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments. Taču pašvaldībā izskanējušas bažas, ka patiesībā departaments jauno mājvietu jau ir izvēlējies – kādreizējo “Agroprojekta” ēku, Rīgā Dzirnavu ielā 140, kas nesen renovēta. Un konkurss esot pielāgots šī objekta īpašniekiem.

Jaunas telpas Rīgas Pilsētas attīstības departamentam nepieciešamas divu iemeslu dēļ. Pirmkārt – šogad pašvaldībā plānota reorganizācija, departamentam pievienojot Būvvaldi un Pilsētas arhitekta biroju. Otrkārt – pašreizējās telpas Amatu ielā esot tehniski sliktā stāvoklī un tām nepieciešams kapitālais remonts.

Pašvaldības nekustamo īpašumu saimniecībā  departamenta prasībām atbilstošās telpas atrast nav izdevies. Tādēļ šopavasar izsludināts konkurss. Uzņēmēju pieteikumi tiek gaidīti līdz 19. martam.

Konkurss par jaunajām Pilsētas attīstības departamenta telpām vēl pat nav noslēdzies, taču avoti Rīgas domē vēsta, ka iespējamais uzvarētājs jau ir sarunāts.

Tas varētu būt ārvalstu kapitāla uzņēmums SIA “LVM Group”, kas piedāvā birojus nomai Rīgā, Dzirnavu ielā 140.

"Jāatzīst godīgi – esmu dzirdējis šādas baumas. Bet es atšķirībā no iepriekšējās varas iepirkumos nejaucos. Mans uzstādījums bija – vajag pēc iespējas plašāk šo izsludināt, jābūt loģiskiem skaidriem nosacījumiem. Tālākais – konkurence brīva," teica Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība").

Pilsētas attīstības departamentā atzina – pirms konkursa izsludināšanas patiešām veiktas sarunas ar Dzirnavu 140 attīstītājiem, kas šajā adresē veido biroju centru "Riverside Offices". Bet tas esot noticis tikai tirgus izpētes nolūkos, kad aptaujāti vairāki uzņēmumi. To apstiprina arī uzņēmuma pārstāvis.

"Jā – departamenta pārstāvji ir bijuši konkrētajā jūsu pieminētajā adresē un tikušies ar konkrētās kompānijas pārstāvjiem, kā arī bijuši arī citos objektos un tikušies arī ar citiem," klāstīja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Inese Pabērza.

"Protams, mēs esam sazinājušies un tās telpas ir skatījušies cilvēki, pamatinformāciju mēs esam snieguši, bet nekādā veidā nekas tur nav runāts vai pat mēģināts sarunāt," apgalvoja uzņēmuma pārstāvis Artūrs Lazdiņš.

Dzirnavu 140 attīstītājs vēl nav pieteicies iepirkuma konkursā, bet tuvākajā laikā plānojot to izdarīt.

Pēc iepirkuma specifikācijas Pilsētas attīstības departaments meklē biroja telpas 4000 līdz 5000 kvadrātmetru platībā aptuveni 300 darbiniekiem. Šāda biroja nomas maksa kopā ar komunālajiem maksājumiem un PVN Rīgā svārstās ap 75 000 eiro mēnesī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt