Aizdomās par kukuļošanu aiztur trīs VUGD amatpersonas

Iekšlietu ministra pārraudzībā esošais Iekšējās drošības dienests (IDB) aizdomās par kukuļošanu aizturējis trīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonas, informēja biroja priekšnieka vietniece Diāna Petersa.

Aizdomās par kukuļdošanu personu grupā, lai, veicot plānoto ugunsdrošības pārbaudi būvniecības veikalā Rīgā, tur netiktu fiksēti konstatētie ugunsdrošības normatīvu pārkāpumi, aizturēts VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes Ugunsdrošības normatīvu nodaļas priekšnieks un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas lektors. Savukārt par iespējamu kukuļņemšanu aizturēts inspektors, kura pārziņā bija ugunsdrošības pārbaudes veikšana minētajā objektā.

IDB tiek veikta pirmstiesas izmeklēšana pēc Krimināllikuma par kukuļdošanu un kukuļņemšanu.

Visām trim aizturētajām personām piemērots aizdomās turētās personas statuss un drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, tai skaitā aizliegums ieņemt amatu VUGD.

Kukuļošanas gadījums atklāts sadarbībā ar VUGD.

VUGD pārstāve Inta Palkavniece
00:00 / 01:12
Lejuplādēt
VUGD pārstāve Inta Palkavniece klāstīja, ka dienestā jebkāda veida informācija vai arī signāli par amatpersonu iespējamu pretlikumīgu rīcību tiek rūpīgi izvērtēti. Tālāk sadarbībā ar izmeklējošajām iestādēm tiek veiktas darbības, lai informāciju pārbaudītu, un, ja sniegtā informācija apstiprinās, amatpersonas tiek sauktas pie atbildības.

 

"Minētajā gadījumā, kad dienestam bija aizdomas par iespējamu amatpersonu pretlikumīgu rīcību, informācija nekavējoties tika nodota Iekšējās drošības birojam tālākai izvērtēšanai un arī reaģēšanai. Tālāk jau dienests ievēros amatpersonām noteiktos drošības līdzekļus un amatpersonas tiks atstādinātas no dienesta pienākumu pildīšanas (..)," teica VUGD pārstāve.

IDB atgādināja, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

IDB ir iekšlietu ministra pārraudzībā esoša tiesībsargājoša iestāde, kuras funkcijas ir atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījušas Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu (izņemot Valsts drošības dienestu) amatpersonas un darbinieki. Tāpat IDB izmeklē ar vardarbību saistītus noziedzīgus nodarījumus, kurus, pildot dienesta pienākumus, izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm ieslodzījuma vietās, Ostas policijas, kā arī pašvaldības policijas darbinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt