Panorāma

Plāno palielināt elektrības sadales tarifu

Panorāma

Panorāma

Aizdomās par kukuļošanu aiztur vairākus muitniekus un uzņēmējus

Aizdomās par kukuļošanu aiztur 15 muitniekus un piecus tranzītbiznesa pārstāvjus

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde (IDP) Rīgas Muitas kontrolpunktos pēdējo nedēļu laikā aizdomās par kukuļošanu aizturējusi 15 muitas amatpersonas, kā arī piecus ar tranzītbiznesa nozari saistītus uzņēmējus, informēja dienestā.

Kopumā šobrīd kriminālprocesā tiesības uz aizstāvību ir 20 personām. Ar VID Nodokļu un muitas policijas, Valsts policijas un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja atbalstu kriminālprocesā veiktas vairāk nekā 40 kratīšanas un citas apjomīgas sākotnējās izmeklēšanas darbības.

VID IDP darbs šajā jomā noticis, plānveidīgi un riskos balstīti iegūstot pierādījumus organizētai un sistemātiskai kukuļošanai, kas notikusi vairākus gadus saistībā ar muitas formalitāšu kārtošanu.

VID IDP direktors Aigars Prusaks norādīja: “Šī shēma nu ir lauzta. Mēs noteikti aicinām pieteikties tos cilvēkus, kuri viņā ir bijuši iesaistīti, arī no uzņēmēju vidus nākt, ziņot.”

VID ir veicis nepieciešamās darbības, lai aizturētās muitas amatpersonas tiktu atstādinātas no pienākumu pildīšanas dienestā, daļa no tām ir pārtraukušas darba attiecības ar VID.

VID Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls atzīmēja: “Neviena no personām, kas ir bijusi iesaistīta vai par kuru ir aizdomas tādas ļoti nopietnas šobrīd kritušas, VID nestrādā. Vai nu viņas ir atstādinātas no darba pienākumu veikšanas, vai arī pašas pēc savas vēlēšanās izbeigušas darba attiecības.”

Konkrētajā izmeklēšanā noticis arī rets gadījums – ir izdevies notvert brīdi, kurā notiek kukuļa došana.  

Prusaks stāstīja: “Šajā gadījumā, pateicoties operatīvo darbinieku un arī izmeklētāju profesionalitātei, ir izdevies aizturēt gan naudas devējus, gan daļu no saņēmējiem tieši pie rokas ar visu naudu. Tas nenotiek bieži, bet tas noteikti ir sekmējis izmeklēšanu.”

VID atzīmēja, ka darbs korupcijas apkarošanas jomā ir viena no VID ikdienas darba prioritātēm, kas tiek īstenots jau ilgstoši un intensīvi tiks realizēts arī turpmāk.

Zukuls norādīja: “Pagaidām, lai izmeklēšana dara savu darbu, tas ir ļoti svarīgi. Ļoti būtiski visam VID. Vienīgais, ko es varu pilnīgi noteikti apgalvot, – ka šī mūsu attieksme pret korupciju ir pilnīga 0 tolerance. Ar vislielāko rūpību un bardzību arī šīs lietas tiks izmeklētas.”

Izmeklēšana tiek veikta ciešā sadarbībā ar Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūru. Papildu informācija tiks sniegta, tiklīdz tās atklāšana nekaitēs izmeklēšanas interesēm, norādīja dienestā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti