Aizdomās par kukuļdošanu KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret zvērinātu advokātu Otomeru

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret zvērinātu advokātu par iespējamu kukuļa došanu valsts amatpersonai, informēja KNAB.

LETA zināms, ka šis advokāts ir Mārtiņš Otomers.

KNAB pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka

individuāli praktizējošs zvērināts advokāts šī gada 1. jūlijā nodeva maksātnespējas administratorei kukuli 1000 eiro apmērā.

Kukuļošanas mērķis bija panākt, lai maksātnespējas administratore kā valsts amatpersona izmanto savu dienesta stāvokli un veic prettiesiskas darbības, kas saistītas ar zvērinātā advokāta pārstāvētās personas maksātnespējas procesa termiņa pagarināšanu.    

KNAB, nosūtot 2022. gada 20. maijā uzsāktās krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

Publiski pieejama informācija liecina, ka ar Latvijas Zvērinātu advokātu padomes 4.oktobra lēmumu

Otomers tika atstādināts no zvērināta advokāta pienākumu veikšanas ar 6.oktobri saskaņā ar Advokatūras likuma normu.

Tā paredz, ka pēc procesa virzītāja rakstveida informācijas saņemšanas no zvērinātu advokātu pienākumu pildīšanas uz pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības krimināllietā laiku atstādina tos advokātus, kuri ir aizdomās turētie vai apsūdzētie tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas saistīts ar advokāta profesionālo pienākumu veikšanu, vai kuriem Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā kā drošības līdzeklis piemērots noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti