Aizdomas par krāpšanos Daugavpils Universitātē saistītas ar vismaz 3 projektiem

Daugavpils Universitātē iespējamā krāpšanās ar Eiropas Savienības (ES) Sociālā fonda līdzekļiem varētu būt notikusi vismaz trīs projektos, Latvijas Radio pastāstīja Eiropas prokuratūras prokurors Gatis Doniks.

Prokurors: Daugavpils Universitātes krāpšanas lieta būs ilgstoša un apjomīga
00:00 / 01:57
Lejuplādēt

Valsts policija veikusi procesuālās darbības Daugavpils Universitātē aizdomās par iespējamu krāpšanos ar Eiropas Savienības (ES) Sociālā fonda līdzekļiem 600 000 eiro apmērā.

Aizdomas par krāpšanos krīt uz vismaz trīs projektiem, kas Daugavpils Universitātē realizēti no 2018. līdz 2022. gadam, pastāstīja prokurors.

Lietā, iespējams, figurē rektores vietnieks attīstības jautājumos Jānis Kudiņš un vēl vairākas personas.

"Veicot izmeklēšanas darbības, mums ir aizturētās personas. Uz doto brīdi personu skaits ir mainījies: ir trīs aizturētās personas, vakardien bija četras. Ar viņām notiek aktīvs process. Tās ir dažādas privātpersonas, kas saistītas ar projektu realizāciju. Uzvārdu neminēšu," pastāstīja Doniks.

Prokurors prognozēja, ka izmeklēšanas darbs šajā lietā būs apjomīgs, jo ir izņemts "iespaidīgs informācijas apjoms", tostarp datu nesēji. "Ievērojot to kapacitāti, varu prognozēt – tā izmeklēšana noteikti ilgs vairāk nekā gadu. Noteikti, kad lietā parādīsies apsūdzības, tad arī sabiedrību par to plašāk informēs," sacīja Doniks.

Eiropas prokuratūras prokurors Gatis Doniks
00:00 / 01:09
Lejuplādēt

Tikmēr Daugavpils Universitātē trešdienas, 25. janvāra, pēcpusdienā plānots sasaukt universitātes padomes sēdi. Iepriekš Izglītības un zinātnes ministrija bija norādījusi uz nepietiekamu uzraudzību no Daugavpils Universitātes padomes puses un pieprasīja tai nekavējoties sniegt paskaidrojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti