Aizdomās par dokumentu viltošanu rosina sākt kriminālvajāšanu Kr. Barona ielas remontā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret sešām personām par dokumentu viltošanu saistībā ar seguma atjaunošanu Kr. Barona ielā, vēsta birojs.

KNAB pārstāve Laura Dūša par kriminālvajāšanu Kr. Barona ielas remonta lietāZane Mače
  Izmeklētājs arī lūdzis prokuroru piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekļus divām juridiskām personām, lai tās sauktu pie kriminālatbildības.

  Kriminālprocess par, iespējams, veiktiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar dokumentu viltošanu, uzsākts 2016.gada oktobrī. Šajā krimināllietā aizdomās turēto personu vidū ir divas Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonas, viena no kurām darba attiecības ar departamentu jau ir izbeigusi.

  Jau ziņots, ka kriminālprocesu KNAB sāka 2016. gada oktobrī. Jau toreiz bija vēstīts, ka oktobra pirmajās nedēļās KNAB pārstāvji pabija gan Rīgas domes Satiksmes departamentā, gan arī Kr. Barona ielas būvnieka SIA “Binders” birojā, lūdzot apskatīt ar ielas būvniecību saistītos dokumentus. Kriminālprocess bija sākts par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā, kas saistīti ar dokumentu viltošanu būvdarbu procesā, norāda birojs.

  Iepirkumu uzraudzības biroja informācija un tā laika Satiksmes departamenta amatpersonu saraksts liecina, ka par iepirkumu atbildīgā persona no departamenta puses bijis Uģis Broža. Viņš bija viens no tiem cilvēkiem, kurus vasarā aizturēja saistībā ar iespējamu kukuļošanu Salu tilta rekonstrukcijā. Vēlāk LTV raidījums “De facto” turklāt ziņoja, ka KNAB par Brožu jau interesējies arī Barona ielas kontekstā, jo firma SIA “Bild" , kas viņam agrāk piederējusi, veica būvuzraudzību ceļu būves objektiem, tostarp Barona ielai.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti