Aizdomās par bērnu tiesību pārkāpumiem atstādina sociālās korekcijas iestādes «Naukšēni» direktoru

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piektdien, 8. oktobrī, pieņēmusi lēmumu atstādināt no darba sociālās korekcijas izglītības iestādes "Naukšēni" direktoru Didzi Čākuru. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā saņemto informāciju par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem izglītības iestādē, informēja IZM.

Šonedēļ sasaukta Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) starpinstitūciju sanāksme par sociālās korekcijas izglītības iestādes "Naukšēni" darbību bērnu tiesību un interešu nodrošināšanā. Pamatojoties uz dienestu rīcībā esošo informāciju, skolā, iespējams, tiek pieļauti bērnu tiesību pārkāpumi un netiek nodrošinātas bērnu tiesības un intereses.

Šādi signāli saņemti no "Naukšēnu" audzēkņiem, kuri norāda uz fizisku un emocionālu vardarbību no iestādes darbinieku un pedagogu puses.

IZM ir uzdevusi Izglītības kvalitātes valsts dienestam (IKVD) veikt pārbaudi par VBTAI sniegto informāciju saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem izglītības iestādē, un izdevusi rīkojumu par direktora atstādināšanu no darba, pamatojoties uz Darba likuma 58. pantu.

"Ir absolūti nepieņemami, ka Latvijā ir izglītības iestāde, par kuru mums nākas dzirdēt tādas antihumānas lietas kā karceri, izolatori un vēl jo vairāk – fiziska un emocionāla bērnu iespaidošana. "Naukšēnos" ir bērni, kuri dažādu apstākļu dēļ nomaldījušies no ceļa un kuriem ir vajadzīga vislielākā palīdzība, tostarp pat pārcilvēcīga iejūtība, sapratne un vēlme palīdzēt iemācīties "dzīvot". Tai ir jābūt vietai, kur šiem bērniem resocializēties, nevis mācīties dzīvot pēc cietuma likumiem," sacīja izglītības  un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija).

Sociālās korekcijas izglītības iestāde "Naukšēni" ir IZM pārziņā esoša izglītības iestāde, kas darbojas kopš 1998. gada. Iestādē ievieto bērnus vecumā no 11 līdz 18 gadiem, pamatojoties uz tiesas lēmumu.

Sociālās korekcijas izglītības iestādes darbības mērķis ir nodrošināt izglītības ieguvi, sniegt zināšanas un prasmes, kas audzēkņiem nepieciešamas patstāvīgai dzīvei sabiedrībā, norādīja IZM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt