Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Karstā laikā – dzert ūdeni, bet negaisā – aizvērt logus

Panorāma

Saeimas darba kārtībā – ebreju kopienas īpašumi

Aizdomas par 9. klašu vēstures eksāmena nopludināšanu

Aizdomas par 9. klašu vēstures eksāmena uzdevumu nopludināšanu

Pastāv aizdomas, ka otrdien, 11. jūnijā, nopludināts 9. klašu eksāmens vēsturē, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija. Eksāmena uzdevumi varētu būt nofotografēti pāris stundu pirms eksāmena sākuma un izplatīti interneta saziņas vietnē “Whatsapp”. Valsts policija sākusi izmeklēšanu.   

9. klašu vēstures eksāmena uzdevumus Latvijas Televīzija saņēmusi no kāda cilvēka, kas apgalvo, ka eksāmena darbi vairākām skolām esot bijuši zināmi pāris stundu pirms pārbaudes darba sākuma.

Valsts izglītības satura centrs konkrētos attēlos pētījis visu dienu, un, lai gan katrā eksāmenā iestrādāta īpaša zīme skolas atpazīšanai, pēc attēliem precīzi noteikt skolu ir grūti. Vien zināms, ka tā ir kāda no pamatskolām.

Valsts izglītības satura centrā arī norādīja – fotogrāfijās dokumentētais vēstures eksāmens ir autentisks, un ir pamats bažām par iespējamu nelikumīgu rīcību. To tuvākajā laikā lūgs izmeklēt Valsts policijai.

“Skumji, bet šis gadījums nepaliks bez ievērības, un šobrīd ir nodots iesniegums Valsts policijai. Protams, mēs gribētu ātrāk saņemt izmeklēšanas rezultātus, kas un kādā veidā noticis,” sacīja Valsts izglītības satura centra pārstāve Diāna Āboltiņa.

Pagaidu versija satura centram esot tāda, ka pamatskola konkrētos uzdevumus varētu būt nopludinājusi arī citām skolām, iespējams, izmantojot interneta saziņas vietni “Whatsapp”. To vērtēs policisti.

Tikmēr Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija ir tāda, ka uzdevumi iepriekš varētu būt bijuši zināmi arī Rīgas  Valsts 2. ģimnāzijā. Interviju ar skolas direktoru Gunti Vasiļevski sarunāt neizdevās, jo viņš esot aizņemts. Skolā uz vietas viņš runāja nelabprāt, jo intervija neesot sarunāta.

“Es neko par vēstures eksāmenu nevaru pateikt. Jums ir jāintervē vēstures skolotāja. Es nevaru pateikt par vēstures eksāmenu neko,” sacīja direktors, norādot, ka eksāmena uzdevumi viņam nebija zināmi.

Vai tie bija zināmi kādam citam skolā, viņš atteicās atbildēt.    

Eksāmenu esot vadījusi viņa vietniece, kura iespējamus pārkāpumus noliedz. Pērn skola pati esot ziņojusi par šāda tipa pārkāpumiem pēc tam, kad par telefonā saņemtiem uzdevumiem trauksmi cēluši paši skolēni. Par iespējamo izmeklēšanu abas direktora vietnieces saka tā: “Ļoti labi! Lai veicas. Lai viņiem veicas tiešām, ja tā ir bijis.”

Kamēr eksāmena darbus dalīs skolotāji, neesot izslēgts cilvēciskais faktors, norādīja izglītības satura centrā, atzīstot – pat pēc pastiprinātajām drošības prasībām un neatkarīgo novērotāju un policistu piesaistīšanas eksāmenu norises vērošanā no problēmām izvairīties neizdodas.

“Kaut arī katru gadu drošības pasākumi tiek uzlaboti, minētais liks paraudzīties vēl skrupulozāk uz notikušo un domāt, kā šos drošības pasākumus vēl vairāk uzlabot,” sacīja Āboltiņa.

Valsts policijā sola ar saņemto informāciju iepazīties un tad varētu sekot tālāki lēmumi.

Pēdējo piecu gadu laikā saistībā ar nopludinātiem eksāmenu darbiem uzsākti pieci kriminālprocesi, taču ar reālu brīvības atņemšanu līdz šim neviens sodīts nav.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt