Aizbildņu atbalstam plāno palielināt pabalstu par bērna uzturēšanu

Lai Covid-19 krīzes laikā atbalstītu aizbildņus, plānots palielināt pabalstu par bērna uzturēšanu, liecina Labklājības ministrijas sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kurus 5.maijā skatīs valdība.

Aizbildnis par aizbildņa pienākuma pildīšanu saņem atlīdzību 54,07 eiro mēnesī. Savukārt par aizbildnībā esoša bērna uzturēšanu līdz septiņu gadu vecumam aizbildnim izmaksā 107,50 eiro mēnesī, bet par bērnu no septiņu līdz 18 gadu vecumam - 129 eiro mēnesī.

Ministrija rosina pabalsta apmēru par bērnu līdz septiņu gadu vecumam palielināt līdz 161,25 eiro mēnesī, bet par bērnu vecumā no septiņiem gadiem - 193,50 eiro mēnesī.

Labklājības ministrija skaidro, ka izmaiņas nepieciešamas, jo ārkārtējās situācijas rezultātā tiek prognozēta sociālās situācijas ģimenēs pasliktināšanās, jo sevišķi ģimenēs ar bērniem.

"Līdz ar to valsts līmenī ģimenēm ir savlaicīgi jāsniedz visaptveroši, intensīvi un uz ģimenes locekļu individuālajām vajadzībām vērsti atbalsta pakalpojumi, kas veicina veselīgu ģimeņu funkcionēšanas spēju un resursu attīstību, vienlaicīgi īpaši atbalstot ārpusģimenes aprūpē esošos bērnus," norāda ministrijā.

Lai nepasliktinātu aizbildnībā esošu bērnu situāciju, ņemot vērā Covid 19 izraisītās sekas, rosināts palielināt minēto pabalstu.

Lai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra varētu veikt nepieciešamās izmaiņas informācijas sistēmās, plānots, ka tā pārskatīs pabalsta apmēru par periodu no 12.marta līdz ārkārtas situācijas beigām un izmaksās starpību ne vēlāk kā līdz 30.jūnijam. 

Saskaņā ar pārskatu par bāriņtiesu darbību 2019.gadā, aizbildnībā atradās 4276 bērni. Aizbildņu skaits 2019.gadā bija 3395, no tiem 1813 bija vecvecāki, 844 - citi bērna radinieki un 738 - citas personas.

Kā norāda ministrija, ņemot vērā, ka pabalsta palielinājumam nepieciešamie līdzekļi ir mazāki nekā esošā pabalsta izmaksu ekonomija, papildus līdzekļu nepieciešamība nerodas. Ministrija līdz gada beigām prognozē ekonomiju 462 406 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt