Dienas ziņas

No inkubatora cālēna par eksportējošu uzņēmumu

Dienas ziņas

Pieminekli Pārdaugavā sāks demontēt tuvāko nedēļu laikā

Ukrainai ziedo saimniecības apvidus auto

Aitkopis no Naukšēniem ziedo saimniecības apvidus auto Ukrainai

Jau šonedēļ ceļā no Jaunmārupes uz Ukrainu dosies 14 automašīnas, ko ziedojuši cilvēki no dažādām Latvijas vietām. Pēc nedēļas aptuveni vēl tikpat daudz. Vienu no tām ziedojis lauksaimnieks no Naukšēniem. Lai gan ļoti iespējams, ka sniegtā palīdzība kalpos īsam laikam, Naukšēnos saka – arī tas ir daudz, ja tā var palīdzēt tuvināt Ukrainu uzvarai.

Viena lieta ir palīdzēt bēgļiem, kuri atbraukuši uz Latviju, taču lietas būtība jau ir tur, Ukrainā – pauda lauksaimnieks, aitkopis Kaspars Kļaviņš. Automašīna, kas kalpojusi saimniecības vajadzībām un drīz jau nonāks frontes līnijā, ir tas, ko no sevis var labu izdarīt.

“Uzjautāju kādiem, kas ir Ukrainā kaujinieki, vai ir interese par šādām mašīnām, un viņi man atbildēja, ka viennozīmīgi ir interese un ka viņiem vajag šādus transportlīdzekļus. Vēl viņiem vajag degvielu un vajag rezerves riteņus. Viņi teica: ja iespējams, ielieciet arī vienu komplektu rezerves riteņu,” pastāstīja Kļaviņš.

Naukšēnu novada iedzīvotāju ziedojumi Ukrainai, 2022.gada augusts.

1998. gada apvidus auto nobraukums ir aptuveni 400 tūkstoši kilometru. Lai tas savu uzdevumu Ukrainā veiktu labi, veikts remonts un apkopes. Tur savu artavu ielika vietējās Naukšēnu autodarbnīcas cilvēki.

“Mēs ceram katru minūti, lai tā noturētos noderīgā pozīcijā ilgāk, lai tā neuzbrauktu uz mīnas un lai tā tiešām izdarītu savu darbu tajā pozīcijā, kur būs nolikta vai aizvesta,” pauda Kaspars Krastiņš, autodarbnīcas īpašnieks Naukšēnos.

Vēl pirms ar treileri auto aizvests uz Jaunmārupi, no kurienes tālāk ar vēl vairākiem nākamnedēļ mēros ceļu uz Ukrainu, tajā ieliktas arī vairākas kannas ar degvielu. To savukārt sagādājis Naukšēnu pagasta zemnieks Ainis Dukurs. Uz vienas no kannām savus vārdus uzrakstījuši arī visi viņa bērni, uz tām uzkrāsojuši arī Ukrainas karoga krāsas.

Naukšēnu novada iedzīvotāju ziedojumi Ukrainai, 2022.gada augusts.

Pēc vietējā iedzīvotāja Armīna Seņkāna iniciatīvas naukšēnieši sataisījuši arī kamuflāžas tīklu, lai karavīriem būtu iespēja no ienaidnieka paslēpties.

“Emocionāli viegli nav. Varēja nebūt kara. Tik daudz bojāgājušo, tik daudz postītas pilsētas, un to tagad atgriezt nevar. Un tāpēc [no mums] tas ir mazs piliens, maza artava,” pauda Seņkāns.

Naukšēnu novada iedzīvotāju ziedojumi Ukrainai, 2022.gada augusts.

Ukrainai aizvien nepieciešama dažāda veida palīdzība. Vajadzības atšķiras atkarībā no tā, vai vajadzības ir civiliedzīvotājiem vai militārpersonām.

“Tas, kas ir ļoti vajadzīgs, ir droni. Tur arī mūsu biedrība sūta gan pašus dronus, gan detaļas dronu labošanai. Un sūtām, protams, visādas rācijas, datorus,” pastāstīja Ukrainas atbalsta biedrības valdes locekle Jana Streļeca.

Nepieciešams arī cita veida militārais aprīkojums, medicīnas lietas, dīzeļģeneratori, ko prasa kā armija, tā iedzīvotāji. Biedrība karā cietušā Andrijivkas ciema bērniem sagatavojusi arī mugursomas, lai varētu uzsākt skolas gaitas. No cita ciema iedzīvotāji prasa ēdienu un segas. Iedzīvotāji Ukrainā sāk gatavoties ziemai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt