«airBaltic» veiks papildu repatriācijas reisus no Malagas un Amsterdamas

Pēc Latvijas Ārlietu ministrijas pieprasījuma un ar Satiksmes ministrijas atļauju Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" izpildīs papildu īpašos reisus no Malagas, Spānijā, un Amsterdamas, Nīderlandē, uz Rīgu, kā arī atpakaļ, informēja lidsabiedrībā. 

Ar šiem reisiem būs iespējams atceļot līdz 140 pasažieriem.

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas pilsoņi, kā arī šo valstu pastāvīgie iedzīvotāji, kuri vēlas atgriezties, tiek aicināti rezervēt biļetes šiem lidojumiem, zvanot uz "airBaltic" zvanu centru pa īpaši izveidotu tālruni +371 67207771. "airBaltic" lūdz ņemt vērā, ka, veicot rezervāciju pa telefonu, pasažieriem būs nepieciešams sniegt un apstiprināt savu pases informāciju.

Savukārt, ja pasažieris vēlas ceļot no Rīgas, jābūt atļaujai iebraukt attiecīgajā valstī. Pirms sazināties ar "airBaltic", lidsabiedrība lūdz konsultēties ar atbildīgajām iestādēm par tiesībām ceļot. 

"airBaltic" aicina visus ielidojošos pasažierus ar saslimšanas simptomiem vērsties pie mediķiem starptautiskās lidostas "Rīga" E un C atlidošanas sektorā pirms bagāžas saņemšanas. Pasažieriem, kas ierodas no vīrusa skartajām teritorijām, jāievēro obligāta pašizolācija 14 dienas.

KONTEKSTS:

Latvijas valstspiederīgo repatriācijas operāciju plānots organizēt līdz 27. martam. Repatriācijas reisi nepieciešami, jo saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tajā skaita aizliegti starptautiskie pasažieru pārvadājumi.  

Jaunais koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un Covid-19 sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka Covid-19 saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Līdz pirmdienai, 23. martam, Latvijā apstiprināti kopumā 180 Covid-19 saslimšanas gadījumi.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti