«airBaltic» dzērājpilotam tiesa piespriež 10 mēnešu cietumsodu

Norvēģijas tiesa pasludinājusi spriedumu dzērumā pieķertajam “airBaltic” galvenajam pilotam, piespriežot viņam desmit mēnešu cietumsodu, ziņo Norvēģijas raidorganizācija NRK.

 

Norvēģijas prokuratūra gan prasījusi tiesai piemērot gadu ilgu cietumsodu pilotam no Latvijas.

Vēl vienam pilotam piespriests pusgadu ilgs cietumsods, savukārt stjuartēm attiecīgi 40 un 60 dienu ilgs cietumsods.

Policija tiesas laikā uzsvēra, ka bijis skaidrs, ka "airBaltic" apkalpe nākamajā dienā pēc alkohola lietošanas bija gatava doties lidojumā no Norvēģijas uz Krētu. Savukārt galvenā pilota advokāte lai arī atzina, ka sodu vēl vērtēs, tomēr vienlaikus uzsvēra, ka tas ir pārāk bargs. Tas, vai lēmums tiks pārsūdzēts, vēl nav skaidrs.

Savukārt cits norvēģu medijs – „Bergens Tidende” ziņo, ka tiesa atzina kapteiņa vainu trijos punktos, vēsta lsm.lv.ru. Pirmkārt, viņš grasījās vadīt lidmašīnu, esot alkohola reibumā. Otrkārt, viņš lietoja alkoholu mazāk kā astoņas stundas pirms darba sākuma. Treškārt, kapteinis nepārliecinājās, vai pārējie ekipāžas locekļi bija gatavi reisam.

„Lidmašīnas vadītājs pilnībā bija atstājis novārtā savus pienākumus un varēja, ja lidojums būtu sācies, pakļaut riskam daudzu cilvēku dziesmas. Vēl jo vairāk ticams, tāpēc, ka arī otrs pilots atradās nopietnā [alkohola] ietekmē,” tiesneses Kārenas Vendelas Sandas lēmumu citē „Dagens Naeringsliv”.

Tiesā pilots stāstījis, ka izdzēris puslitru brendija, taču tas noticis iepriekšējās dienas vidū. Pēcāk tiesas procesā kļuva skaidrs, ka kapteinis līdz istabai palīdzēja nokļūt vienai no stjuartēm, kura saviem spēkiem to nevarēja izdarīt. Savukārt nākamajā rītā viņš modinājis otru pilotu. Tādējādi tiesa secināja, ka kapteinis nevarēja zināt, kādā stāvoklī atrodas viņa ekipāža. Jau pēc aizturēšanas Norvēģijas policija istabā, kur kompānija dzīroja, atrada divas viskija pudeles.

Vēstīts, ka jūlijā Oslo lidostā tika aizturēta aviokompānijas "airBaltic" lidmašīnas apkalpe, kurai pārbaudes uzrādīja nepieļaujamu alkohola līmeni. Savukārt "airBaltic" paziņoja, ka pastiprinājusi drošības pasākumus pēc incidenta.

Iepriekš pārējiem trīs apkalpes locekļiem, kas pieķerti kopā ar galveno pilotu, vienkāršotā procedūrā arī tika piemēroti cietumsodi: otrajam pilotam - sešu mēnešu ieslodzījums, bet divām stjuartēm attiecīgi mēneša un pusotra mēneša  cietumsods.

Savukārt pirmais pilots savu vainu pilnībā neatzina, un viņa lietas izskatīšana tika turpināta standarta tiesas procesā.

 

1 komentārs
ddd2
lv tiesa būtu izteikudi tiksi asu nosodījumu, nrpaveicās
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti