Tieša runa: "Pārkāpumi bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži" – cilvēku vai sistēmas"
Tieša runa: "Banku skandāls"

Tieša runa: "Pārkāpumi bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži" – cilvēku vai sistēmas

Ainažu psihoneiroloģiskās slimnīcas vadītāja noraida pārmetumus – bērni sieti ar ārsta ziņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas “Ainaži” fiksāciju žurnālā, kurā tiek dokumentēta bērnu siešana pie gultām, par katru gadījumu ir ārsta paraksts, intervijā LTV raidījumā “Tieša runa” uzsvēra no amata atstādinātā slimnīcas vadītāja Ilona Balode. Pretējo gan apgalvoja tiesībsargs Juris Jansons.

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra valdes priekšsēdētājs, slimnīcas ”Ainaži” pagaidu vadītājs Jānis Buģins skaidroja, ka pacientu fiksācija ir galējais mērs un to var izlemt tikai ārsts. Pirms tam ar pacientu tas jāpārrunā un jānomierina. Pacientu drīkst fiksēt uz laiku līdz stundai, ik pa desmit minūtēm apjautājoties viņam.

Savukārt Ainažu slimnīcā tika konstatēts, ka bērni sieti arī uz nakti, bet citos gadījumos nebija pietiekama novērošana. Savukārt fiksāciju žurnālā neesot bijis ārstu, bet tikai medmāsu paraksti.

Balode pauda pārsteigumu par to, jo neesot redzējusi nevienu fiksācijas protokolu, kurā nebūtu ārsta paraksts. Tiesībsargs gan norādīja, ka šāds atstādinātās vadītājas apgalvojums neesot patiess.

Tāpat Balode skaidroja, ka bērnu fiksācija ir vien atsevišķi gadījumi. Viņa gan atzina, ka būtu tomēr jāstrādā pie tā, lai pacienti netiktu sieti uz vairāk nekā stunda. Savukārt ilgāka fiksācija esot pēc pašu pacient gribas.

Atstādinātā slimnīcas vadītāja arī noliedza, ka bērni tiktu sieti personāla trūkuma dēļ.

Savukārt Buģins vērsa uzmanību, ka slimnīca būtu piemērota 40-45 pacientiem, taču tā ir pārpildīta un tajā uzturas līdz pat 80 bērniem.

KONTEKSTS:

Katastrofālo speciālistu trūkumu nozarē ir izgaismojuši Tiesībsarga biroja un Veselības inspekcijas atklātie pārkāpumi bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā „Ainaži”.

Tiesībsarga birojs pārbaudē bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži” konstatējis virkni cilvēktiesību pārkāpumu. Pārbaudē konstatēts ārstu trūkums, nepietiekams uzturs bērniem un pašu pacientu vardarbība. Iestādes vadība pārmetumus noraida, sakot, ka pārmetumi nav patiesi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti