Aicina ziņot par atrastām beigtām mežacūkām

Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatība Latvijā ir nedaudz mazinājusies, bet Eiropā un kaimiņvalstīs infekcija turpina virzīties uzpriekšu. Lai samazinātu Āfrikas cūku mēra izplatību, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina ikvienu, kurš uzgājis beigtu meža cūku, ziņot par to pašvaldībai vai dienestam, saņemot 23 eiro. Šīs izmaksas tiks segtas no ĀCM apkarošanas programmas, kuru līdzfinansē Eiropas Komisija.

Aicina ziņot par atrastām beigtām mežacūkām

  Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis Mārtiņš Seržants Latvijas Radio stāsta, ka ĀCM mēris Latvijā ir jau sešus gadus. Lai neapdraudētu mājas cūkas, jāievēro biodrošība, dabā atrastos dzīvnieku ķermeņus jāsavāc un jāiznīcina.

  "ĀCM joprojām turpina izplatīties. Latvijā gadījumu skaits samazinājies. Vācu kolēģi veic profilaktiskos pasākumus, tāpat citur eiropā - Balkānos virzās uz priekšu. Aktualitāte nav mazinājusies. Latvijā cūku mēris ir jau sešus gadus, bet nevar aizmirst, ka mājas cūkas joprojām ir apdraudētas. Diemžēl vīruss joprojām ir savvaļā. Ja mājas cūku turētāji piemirsīs [biodrošības] pasākumus, būs zaudējumi," norāda Seržants.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti