Rīta Panorāma

27. marts - Teātra diena

Rīta Panorāma

Intervija ar Andri Saulīti

Skype intervija ar Ilzi Viņķeli

Aicina ziņot NVD, ja nav pieejami ģimenes ārsti

Veselības ministrija saņem ziņas par situācijām, kad cilvēkiem nav pieejams ģimenes ārsts, un par šādām situācijām iedzīvotāji aicināti informēt Nacionālo veselības dienestu, LTV “Rīta panorāma” sacīja Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”).

Viņķele atzina, ka ministrija saņem ziņas, ka ārsti bažās par situāciju ar Covid-19 izplatību vai piesardzības dēļ ņem bezalgas atvaļinājumus.

Ja ģimenes ārsti ir prombūtnē un nav atstājuši aizvietotājus, iedzīvotājiem jāziņo par to NVD.

Viņķele arī vēlreiz atgādināja, ka tagad no mūsu katra rīcības ir atkarīgs, vai Latvijā būs jāceļ mobilie hospitāļi, vai mēs tiksim galā un mūsu slimnīcas spēs sniegt palīdzību, cerams, ne simtos mērāmiem Covid-19 pacientiem.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Bet 25.martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem,  kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā, un pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.  

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti