Dienas ziņas

Liepājas ostā pirmo reizi izmanto elektronisko degunu

Dienas ziņas

Reorganizēs Vakcinācijas projekta biroju

Ar ziedojumiem palīdz salabot zobus

Aicina ziedot zobārstniecības pakalpojumiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem

Mazās pensijas un sarežģītākas iespējas atrast kādu darbu, lai gūtu papildu ienākumus, ir galvenie iemesli, kāpēc liela daļa cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem jau pusmūžā ir ar nopietnām zobu veselības problēmām vai jau virkni izrautiem zobiem. Tāpēc tiek meklēt veidi, kā palīdzēt. Sabiedrību aicina arī ziedot.

Aicinot pasmaidīt, Arvīds gan nedaudz kautrējās no kameras, bet smaidīt, jo īpaši tagad, viņam patīk. 37. dzimšana dienā draugi Arvīdam uzdāvināja naudu, lai īstenotu viņa sapni par veseliem un skaistiem zobiem. 

"Man nebija bail, man nepatika šprices," uzsvēra Arvīds, kurš ir dienas centra "Saime" klients.

"Problēmas ar viņa zobiem darīja viņa valodu neskaidru, viņu bija grūti saprast arī man, kas ar viņu tiekas ikdienā,"

pastāstīja Ogres novada sociālā dienesta darbiniece Zanda Vītola.

Arvīdam ir garīga rakstura traucējumi. Viņš uzaudzis bērnunamā un šobrīd dzīvo sociālajā mājā Ogrē. Viņa pastāvīgie ienākumi ir pensija 187 eiro apmērā  un retu reizi kāds gadījuma darbs. 

"Kopējās izmaksas bija 1000 eiro, kas ir ļoti lielas izmaksas. Un cilvēkam ar 187 eiro pensiju – nezinu, cik gadus jākrāj, lai ko tādu varētu sakrāt," norādīja Vītola.

Biedrība "Lux Viridia", kas jau vairākus gadus vasarā Ogres un apkārtējo novadu dienas centru klientiem rīko nometni, piedalījās "Ziedot.lv" projektu konkursā, iegūstot iespēju centru klientiem vākt ziedojumus zobārstniecības pakalpojumiem. 

"Cilvēki ar īpašām vajadzībām dalās divās grupās – tie, kuri dzīvo ģimenēs un kuriem ir savi ienākumi, valsts pabalsts un ir atbalsts no vecākiem. Bet ir tādi cilvēki ar īpašām vajadzībām, kas dzīvo vieni paši, un vienīgie ienākumi ir šis valsts pabalsts, un viņi nav spējīgi paši apmaksāt zobārsta pakalpojumu," stāstīja biedrības "Lux Viridia" vadītāja Kristīne Eglīte.

"Kamēr viņi nav sasnieguši 18 gadu vecumu, viņiem ir iespējas saņemt valsts apmaksātos zobārstniecības pakalpojumus. Tiklīdz viņi ieiet pieauguša cilvēka statusā, tā ir liela problēma, jo pensijas viņiem nemainās, tādas pašas kā bija, tādas paliek.

Ja sāp zobs, tiek dzertas zāles, un pie zobārsta aiziet tikai tādā gadījumā, ka zobu vajag izraut, jo tas ir daudz lētāk un pie zobārsta jāiet vienu reizi,"

norādīja Ogres novada sociālā dienesta darbiniece Zanda Vītola.

Šobrīd apzināti ir gan Ogres, gan blakus novadu centru klienti, kuriem pakalpojums nepieciešams. Plānots, ka ziedot naudu zobārstniecības pakalpojumiem pieaugušiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un psihiskām saslimšanām varēs līdz gada beigām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt