Dienas ziņas

Liepājnieks izolējas laivu mājā

Dienas ziņas

Novadu domes gatavojas attālinātajām sēdēm

Atbalstīt var zvanot – 90067001

Aicina ziedot maltītēm mediķiem un Covid-19 krīzes skartajiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Labdarības organizācija "ziedot.lv" piedāvā atbalstīt divas iniciatīvas, kas saistītas ar Covid-19 laiku Latvijā. Atbalstīt var, zvanot uz 90067001 un ziedojot 1,42 eiro.

Projekts "Maltītes mediķiem – galds savējiem" atbalsta pašmāju restorānus, kuri gatavo siltas maltītes ārstiem un visiem mediķiem, kas iesaistīti slimības atklāšanā un novēršanā. Savukārt "Paēdušai Latvijai" sarūpē pārtikas pakas cilvēkiem, kam jāpaliek mājās vai kas krīzes dēļ jau palikuši bez darba. 

Deviņi vakarā, un logi vaļā. Latvija turpina teikt paldies mediķiem teltīs, mašīnās un slimnīcās. Bet cilvēki grib darīt vairāk. 

"Katru dienu saņemam zvanus, ka grib palīdzēt, un tiem, kas ir izolācijā un darba nav, naudas nav!" pastāstīja labdarības organizācijas "ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

Vienas maltītes cena ir 3,5 eiro, un nepilnas diennakts laikā jau saziedots tūkstoš maltītēm. 

Otra iniciatīva ir pārtikas banka, kas domāta tiem, kuri pēkšņi paliek bez darba vai, kā šobrīd – pašizolācijā vai karantīnā. 

2008. gadā tika dibināta pārtikas banka, kas toreiz bija ļoti svarīga krīzes situācijā. Tā darbosies arī saistībā ar Covid-19 krīzi. Uzņēmums "Tet" ir nācis pretī, un par zvaniem nav komisijas maksas. 

Pirmās pārtikas pakas jau tiek veidotas un nedēļas laikā sasniegs pirmos adresātus. 

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti