Dienas ziņas

Neielaiž epidemiologus un slēpj legionelozi

Dienas ziņas

Īsziņas 20.marts

Rehabilitācijas centrs «Poga» atklāj ziedojumu kampaņu

Aicina ziedot bērnu rehabilitācijai - palīdzēt spert pirmos soļus pretī kvalitatīvākai dzīvei

Kopš pirms gada tika atklāts rehabilitācijas centrs “Poga”, tur pirmos soļus pretī kvalitatīvākai dzīvei sākuši spert bērni. Daļai rehabilitācija būs vajadzīga visu mūžu, tādēļ “Poga” aicina sabiedrību atbalstīt tās centienus palīdzēt pēc iespējas daudziem iespējami ilgi.

Daļai bērnu rehabilitācija ir pilna darba diena. Vispirms aptuveni trīs stundas viņi īpašā kostīmā vingro, pēc tam nedaudz laika atelpai un tad jau nodarbība uz gaitas robota. Un tā 20 dienas pēc kārtas.

Šajā brīdī uz robota darboties gatavojas Artūrs. Viņam iedzimtas slimības dēļ ir grūtāk staigāt un ir kustību traucējumi vienai rociņai. Sākumā robots šķitis biedējošs, bet pēc pirmās nedēļas progress ir acīmredzams un Artūrs jau gatavs ar to sacensties.

„Pagājušonedēļ sākumā mēs vairāk strādājām pie gaitas soļa tieši, lai tas pareizi tiktu veidots. Un šodien jau es varu redzēt, ka viņam kreisais celis, pie kā mēs strādājam, daudz labāk tiek iesaistīts gaitas solī, un mēs varam jau strādāt pie tā, lai nostiprinātu šo un konkrētus muskuļus sākt trenēt,” stāsta rehabilitācijas centra “Poga” galvenais ārsts Mikus Dīriks.

„Es domāju, viņš varēs daudz labāk staigāt un daudz labāk izmantot labo rociņu, kuru viņš līdz šim brīdim neizmanto,” uzskata Artūra mamma Ilona Morīte.

Pats Artūrs atzīst, ka nodarbības ir grūtas, bet viņš jūt, ka tās palīdz.

Artūrs ir tikai viens no vairākiem simtiem bērnu, kuriem ar šīs labdarības akcijas palīdzību cer savākt līdzekļus ilgstošai rehabilitācijai.

„Rehabilitācija jāveic vairākas reizes intensīvi gadā, un starp rehabilitācijas intensīvajiem kursiem vēl jābūt uzturošai fizioterapijai. Un tam visam vajadzīgi līdzekļi.  “Pogā” mēs jau esam koncentrējuši jaunākās tehnoloģijas rehabilitācijai. Ar to mēs esam tikuši galā, pateicoties ziedotājiem. Bet tagad mēs gribam, lai šiem bērniem šeit rehabilitācija tiktu pilnībā nodrošināta. Un tās ir finanses,” uzsver “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Atbalstu var sniegt caur Ziedot.lv mājaslapu un zvanot uz labdarības tālruni 90067007.

Ziedojumu kastītes būs arī pie kasēm „Maxima” veikalos, kā arī – no katra „Maxima” veikalos nopirktā “Bērnu cīsiņi bez E” iepakojuma, ražotājs piecus centus ziedos rehabilitācijas centram “Poga”.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti