Aicina sakopt īpašumus, lai pavasarī nedegtu kūla; šosezon statistika īpaši satraucoša

Šā gada kūlas dedzināšanas seku statistika rāda īpaši dramatisku ainu, jo reģistrēts pēdējos četros gados lielākais kūlas ugunsgrēku skaits. Lai pasargātu sevi un savu īpašumu, kā arī mazinātu kūlas ugunsgrēku skaitu, glābēji aicina iedzīvotājus un pašvaldības savlaicīgi sakopt savus īpašumus.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece.Edgars Kupčs

  Šogad pērnā zāle dzēsta 2769 reizes, iznīcināts 130 ēku un viens transportlīdzeklis. Kopumā cietušas par simt ēkām vairāk nekā citus gadus. Tāpat ugunsgrēkos apdeguši 11 cilvēku, kas ir divreiz vairāk nekā pērn, kā arī viens gājis bojā.

  “Katru gadu ugunsdzēsēji glābēji dzēs vairākus tūkstošus kūlas ugunsgrēku, kuros ne tikai nodeg lielas platības Latvijas zemes, bet arī cieš paši cilvēki. Šis gads bijis īpaši dramatisks,” norādīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece.

  Glābēji novērojuši, ka pavasarī cīņa ar kūlas ugunsgrēkiem ir cīņa ar sekām. “Ja rudenī lauki vai piemājas teritorijas un ceļu malas ir sakoptas, tad pavasarī nav kūlas, kurai degt. Un VUGD aicina izmantot šo laiku, lai sakoptu vidi savai un citu drošībai,” sacīja Palkavniece.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti