Aicina «Rīgas namu pārvaldnieka» klientus noraidīt uzkrājumu tērēšanu apkures parādiem

Otrdien, 8. septembrī, Rīgas pagaidu izpilddirektore Iveta Zalpētere, turpinot pildīt kapitāldaļu turētāja pārstāvja pienākumus, ir sasaukusi uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) dalībnieku sapulci. Tajā viņas vadībā tiks iecelta konkursa kārtībā izvēlēta “Rīgas namu pārvaldnieka” valde, kas līdz šim strādāja uz laiku un nepilnā sastāvā, kā arī uzņēmuma padome. Zalpētere cer, ka RNP jaunā vadība nekavēsies risināt pagaidu vadības rīcības izraisīto skandālu, rīdziniekiem izsūtot tūkstošiem "draudu vēstuļu" par iespējamu apkures nepieslēgšanu parādu dēļ.

«Rīgas namu pārvaldniekam» rīt iecels valdi un padomi; «apkures draudu anketās» Rātsnams rosina teikt «nē» uzkrājumu izmantošanai parādiem
00:00 / 03:41
Lejuplādēt

Pašvaldības uzņēmums "Rīgas namu pārvaldnieks" lielākajai daļai no aptuveni četriem tūkstošiem māju dzīvokļu īpašniekiem ir nosūtījis trīs lappušu paziņojumu par aptauju, kas līdzinās draudu vēstulei, jo tajā teikts: ja dzīvokļu īpašnieki nepiekritīs siltuma parādus segt no savas mājas uzkrājuma, apkure, ļoti iespējams, netiks pieslēgta. Šoreiz uzņēmums spēris vēl kādu būtisku soli, liekot dzīvokļu īpašniekiem nepastarpināti kļūt par kompānijas “Rīgas siltums” klientiem, tādā veidā pārvaldniekam atbrīvojoties no būtiskas funkcijas.

Likums tā rīkoties ļauj. Taču tad pie katra siltumenerģijas rēķina būtu ap trim eiro, ko “Rīgas siltums” iekasētu, lai nu jau pats cīnītos ar parādniekiem un veiktu citas funkcijas.

Potenciālais Rīgas mērs Mārtiņš Staķis no “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” saraksta vērtēja, ka “Rīgas namu pārvaldniekā” vērojamas būtiskas pārvaldības problēmas. “Domāju – tās ir sekas tam, kas desmit gadus noticis “Rīgas namu pārvaldniekā”. Sekas ir tādas, ka viņi nespēj tikt galā ar saviem pienākumiem. Mēs redzam, ka ir mājas, kuras apkalpo privātie apsaimniekotāji, un tur šādu problēmu nav. Tas norāda uz pamatīgām pārvaldes problēmām. Tas ir viens no jautājumiem, par ko rīt runāsim gan ar administrāciju, gan ar izpilddirektori,” sacīja Staķis.

Un Rīgas pašvaldības izpilddirektora pienākumu pildītāja Iveta Zalpētere, būdama arī uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” kapitāla daļu turētājas Rīgas domes pārstāve, rīdziniekus mudina aptaujas anketā teikt “nē” piedāvājumam parādus segt no viņu māju uzkrājumiem.

“Paziņojums nav īsti korekts. Un to naudu, kas ir uzkrāta citiem mērķiem, izmantot, lai segtu kādu citu dzīvokļa īpašnieku parādus, – neredzu, ka tas ir juridiski korekts risinājums. Es neatbalstu tādu variantu. (..) “Rīgas namu pārvaldniekam” ir zināms, cik lieli ir apkures rēķini, un viņiem tie rēķini ir jāsamaksā. Arī tad, ja kāds nemaksā, viņiem ir citi veidi, kā panākt, lai maksājumi tiktu izdarīti.

To es varu droši pateikt, ka apkure būs,” sacīja Zalpētere.

Zalpētere arī izteica cerību, ka kārtību uzņēmuma pārvaldībā steigsies ieviest jaunā RNP vadība, ko iecels otrdien: “Rīt “Rīgas namu pārvaldniekā” tiks iecelta jauna valde, kas ir atlasīta nominācijas procesā. Un arī tiks iecelta padome, kas ir atlasīta. Es sagaidītu, ka jaunās amatpersonas ar pienācīgu rūpību kā krietni un rūpīgi saimnieki atrisinās to jautājumu juridiski korektā veidā.”

Bet topošā Rīgas koalīcija ir atkārtoti aicinājusi Zalpēteri līdz jaunā sasaukuma darba sākumam nepieņemt būtiskus lēmumus izpildvarā. “Jaunā Vienotība” pat pieprasījusi Zalpēteres atkāpšanos vēl pirms konkursa uz izpilddirektora vakanci, viņu saistot ar politisko spēku “Attīstībai/Par!”.

Pēdējā laika tomēr izšķirīgos lēmumus Zalpētere Latvijas Radio paskaidroja ar frāzi, ka viņa neatbalsta bezdarbību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti