Aicina rakstīt otro vispasaules diktātu latviešu valodā

Sestdien, 15.oktobrī, tieši plkst.12 interesenti pulcēsies sešās Latvijas pilsētās un arī pie saviem datoriem visās pasaules malās, lai kopīgi rakstītu otro vispasaules diktātu latviešu valodā.

Tā kā rakstīšanai tiešsaistē iepriekš nav jāreģistrējas, nav zināms, cik interesentu no dažādām valstīm piedalīsies diktātā. Pēc provizorskām aplēsēm, tie varētu būt 700 - 1000 cilvēku.

Pērn to rakstīja vairāk par 900 interesentu, bet nevienas kļūdas nebija tikai sešos darbos.

Aptuveni 300 vārdu garo diktāta tekstu īpaši šim nolūkam ir radījis pazīstamais rakstnieks Pauls Bankovskis. Diktātu klātienē lasīs sabiedrībā pazīstami cilvēki, piemēram, aktieris Andris Bulis.

"Atzīmes nevienam neliek. Piedalīties drīkst arī anonīmi. Vēl mēs nezinām rakstītāju skaitu, tāpēc ka tiešsaistē nav iepriekšējas pieteikšanās. Tomēr interese ir liela, piemēram, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes zālē visas vietas tika rezervētas divu dienu laikā pēc reģistrācijas sākuma," stāsta Natālijas Draudziņas vidusskolas skolotāja un diktāta rakstīšanas iniciatīvas līdzautore Sarmīte Ruža.

Aicina pildīt otro vispasaules diktātu latviešu valodā

  Sestdien vēl ir iespējams bez iepriekšējas pieteikšanās doties uz Rīgas 40. vidusskolu Tērbatas ielā, kā arī uz vietnē "raksti.org" norādītajām telpām Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Valmierā vai Rēzeknē.

  Pēc Ružas domām, īpaši interesanta dalība šajā pasākumā varētu būt tiem cilvēkiem, kas jau pērn rakstīja vispasaules diktātu latviešu valodā. "Viņi varēs salīdzināt, jo diktāta apjoms ir tāds pats, ļoti tuvs.

  Ja cilvēki domā par savu valodu un valodas kopšanu, tad viņiem arī ir interesanti," teica Ruža, norādot, ka līdz šim dzirdētas tikai labas atsauksmes par  vispasaules diktātu latviešu valodā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti