Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Māri Simanoviču

Aicina pateikt paldies pedagogiem un skolēniem

Aicina pateikt paldies pedagogiem un skolēniem

Ne vienmēr labākie skolotāji ir tie, kuri bērniem spēj iekalt nepieciešamās zināšanas. Un ne vienmēr labākie skolnieki ir tie, kuriem liecībās ir vislabākās atzīmes. Tādēļ Labklājības ministrija organizē īpašu konkursu, lai patiektu paldies skolēniem, kuri bijuši nozīmīgi pedagogu dzīvē un skolotājiem, kuri bijuši svarīgi bērna dzīvē.                         

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI), kas ikdienā risina dažādus konfliktus skolā starp skolotājiem un bērniem un jauniešiem savā starpā, šogad izsludinājusi konkursu „Skolēns, kuram es gribu pateikt „paldies”” un „Pedagogs, kuram es gribu pateikt „paldies””.

„Mēs mudinām padomāt par tiem skolēniem vai skolotājiem, kas ir bijuši nozīmīgi dzīvē kā cilvēki, kā personības – ne tik daudz vērtēt, cik labi kāds ir mācījis matemātiku vai latviešu valodu, bet ko viņš kā cilvēks ir nozīmējis,” saka inspekcijas vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa.

„Savukārt pedagogiem paraudzīties uz skolēniem nevis tikai, kā viņi mācās un kādas ir viņu sekmes, bet arī uz viņiem kā uz personībām, kas kaut ko var nozīmēt, kas var kaut ko mācīt dzīvē,” viņa skaidro.

Šis nav konkurss par labākajiem pedagogiem vai sekmīgākajiem skolēniem, šis ir konkurss par cilvēciskumu ikdienā. Šobrīd saņemti jau 30 pieteikumi.

Konkursa organizatori atzīst, ka pagaidām skolēni par saviem pedagogiem raksta vairāk nekā skolotāji par audzēkņiem, bet līdz 22. aprīlim, kas ir gala termiņš pieteikumu iesniegšanai, viss vēl var mainīties. 

„Mums šobrīd ir ļoti jauns skolēns, kas ir uzrakstījis par savu bērnudārza audzinātāju, esot jau skolā. Viņš novērtē un grib pateikt paldies savai bērnudārza audzinātājai. Tās ir dažādas iespējas, kam pateikt paldies, gan tam skolotājam, kurš šobrīd kaut ko māca, gan tam, kas kādreiz ir mācījis,” saka Rieksta-Riekstiņa.

Skolotāju lielo nozīmi bērna dzīvē un to, cik liela nozīme ir savstarpēji labām attiecībām apstiprina gan „Rīta Panorāmas” sastaptie skolēni, gan Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis („Vienotība”).

„Šajā skolā visi pedagogi ir labi. Bet viens no labākajiem ir mūsu klases audzinātāja, viņa arī mums māca matemātikas stundas,” saka Ingmārs.

„Man ir dzīvē laimējies. Man ir bijuši izcili matemātikas un fizikas skolotāji. Pamatskolā man bija izcils matemātikas skolotājs Leons Raģis, vidusskolā Undīne Strazdiņa un fiziķis Gunārs Hofrāts,” savus skolotājus atceras ministrs.

Pieteikumus konkursam inspekcijā var iesniegt gan sūtot vēstules pa pastu, gan elektroniski. Vērtīgu balvu šajā konkursā nav, galvenais ir pateikt padies – īpašie pedagogi un skolēni tiks uzaicināti piedalīties speciālā pateicības pasākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti