Panorāma

SIA «Rīgas meži» zāģētava kropļo konkurenci

Panorāma

Panorāma

Aicina pastiprināt NATO spēkus Latvijā

Aicina pastiprināt NATO spēkus Latvijā

Kaut pēdējo gadu laikā Latvijas aizsardzības sistēmas stiprināšanā darīts daudz, aizvien spēku samērs reģionā Latvijai ir par sliktu. To varētu mainīt vienīgi NATO klātbūtnes palielināšana. Tā šodien Aizsardzības ministrijas ekspertu diskusijā par jauno valsts aizsardzības koncepciju uzsvēra drošības nozares eksperti.

Attīstoties tehnoloģijām, turpmāk karadarbība būs daudz ātrāka un tajā daudz plašāk tiks izmantoti hibrīdkara vešanas modeļi. Īpaša uzmanība pievēršama Krievijai, kura pēdējo gadu laikā savu mērķu sasniegšanai starptautiskajā arēnā izmanto ne tikai spēka demonstrāciju, bet arī nekautrējas no reālas spēka izmantošanas. Kaut pēdējos gados būtiski kāpinātas pašu bruņoto spēku spējas un Latvijā izvietoti sabiedroto karavīri, spēku attiecība reģionā aizvien ir par sliktu Latvijai. Tā Aizsardzības ministrijas diskusijā uzsver drošības eksperti.

"NATO spēkiem Latvijā ir jākļūst no atturēšanas līdzekļa par aizsardzības līdzekli.[..] pat mēs ieguldīsim daudz līdzekļu un nopirksim sistēmas, tas būtībā nemainīs spēku samēru reģionā. Vienīgā izeja ir būtiski lielāka NATO spēku klātbūtne reģionā," pauda drošības eksperts, rezerves pulkvedis Igors Rajevs.

Pēc eksperta domām, jaunajā aizsardzības koncepcijā jāuzlabo gan bruņoto spēku komandvadības sistēma, lai krīzes gadījumā NATO spēku izmantošanai nebūtu vajadzīga virkne saskaņojumu, gan NBS izlūkošanas spējas. Aizsardzības ministrs uz NATO spēku palielināšanu raugās cerīgi.

"Protams, ka mēs turpināsim strādāt pie to patstāvīgās klātbūtnes un izmēra palielināšanas. Tas ir būtiski, mūsu partneri to zina, un mums ir daudz kur arī atbalsts, tai skaitā arī Vašingtonā. Gan politiķi gan eksperti uzsver – bez militārās komponentes daudz darāmā ir pašu iedzīvotāju psiholoģiskās noturības veicināšanā," norādījis aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!").

Tikmēr bijušais aizsardzības ministrs uzsver – lai koncepciju īstenotu, nozarei jāsaglabā finansējums. "Pietiekoši liels, un sarežģītas būs esošās sarunas par valsts budžetu. Ekonomika attīstās, kā attīstās, un būs sarežģītas sarunas par valsts budžetu. Es ceru, ka netiks pārskatīts tas, par ko mēs tik pārliecinoši runājam – par šiem te 2% aizsardzībai," uzskata bijušais aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Darbu pie visaptverošās valsts aizsardzības koncepcijas plānots pabeigt šovasar. Saeimā Aizsardzības ministrija to iesniegs oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt