Panorāma

Covid-19 prasa upurus kaimiņvalstīs

Panorāma

Attālināto mācību laikā atbalsta skolēnu vecākus

Aptiekas lūdz nenākt slimiem!

Aicina nenākt uz aptiekām slimiem

Ar apmeklētāju dusmām, kliegšanu un nereti draudiem šajā laikā saskaras aptiekāri. Bieži konflikti rodas tāpēc, ka ģimenes ārsts nav izrakstījis jaunu e-recepti zālēm, kas jālieto regulāri, prakse ir slēgta un ārsts – nesazvanāms. Taču vislielāko apdraudējumu farmaceiti tomēr jūt tādēļ, ka katru dienu aptiekā pēc zālēm ierodas slimi cilvēki. Un pilnīgi iespējams, ka kāds no viņiem ir Covid-19 pozitīvs.   

Lūgumam slimiem nenākt pie ārsta pacienti klausa. Taču aptieka ir tā vieta, kur puņķaini un klepojoši cilvēki nāk katru dienu.

“Es aicinu ikvienu, kuram ir jābūt karantīnā, nenākt un neaplipināt mūs! Jo aptieka ir vieta, kur bieži iegriežas hroniski slimi cilvēki,” aicināja “Apotheka” aptiekas vadītāja Ivanda Krastiņa.

Aizsargstiklam otrā pusē Nikolajs un Jevgēnija ir gan maskās, gan cimdos, atnākuši pēc recepšu zālēm. Slimi neesot.

Bet aizvien biežāk konflikti rodas tāpēc, ka aptiekārs atsakās izsniegt recepšu medikamentus bez receptes. Taču ārkārtas situācijā e-recepte nav atcelta.

Ja ir recepšu medikamenti, saprotu, ka nevēlas uz poliklīniku iet un ārsti ir aizslēguši prakses ciet. Jūtam, ka tās negatīvās emocijas ir uz mums, arī maskas un dezinfekcijas līdzekļus mēs neražojam, sacīja Krastiņa.

Otra problēma – cilvēki sākuši veidot lielus zāļu uzkrājumus, un tas ir uztraucoši, jo zālēm ir arī derīguma termiņi.

Un pērk visu ko! Nedrīkst tāpat vien uz savu galvu pirkt un lietot zāles. Ir aktīvās vielas un derīguma termiņi, uzsver Krastiņa. Vēl cilvēki pastiprināti pērkot bezrecepšu nervu zāles un nomierinošus līdzekļus.  

Aptiekāri atgādina, ka, tāpat kā pārtiku, arī zāles slimotājam var atnest kaimiņi vai radi un atstāt pie namdurvīm.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti