Aicina mazināt birokrātiju velonovietņu uzstādīšanai

Uzņēmēji stāsta, ka bieži saskaras ar nepilnībām tiesiskajā regulējumā, uzstādot velonovietnes pie vasaras kafejnīcām un izklaides vietām vēsturiskajā centrā. Savukārt velosipēdisti sūrojas, ka nav iespēja velosipēdu novietot tā, lai tas netiktu sabojāts vai nozagts.

Velonedēļas ietvaros uzņēmējus un namsaimniekus aicina iepazīties ar drošas velonovietnes veidošanas vadlīnijām, kas kalpo kā rekomendācijas. Riteņbraucēju apvienības rīkotajā diskusijā paši uzņēmēji atzina, ka bieži saskaras ar nepilnībām tiesiskajā regulējumā, uzstādot velonovietnes pie vasaras kafejnīcām un izklaides vietām vēsturiskajā centrā. Savukārt velosipēdisti sūrojas, ka nav iespēja velosipēdu novietot tā, lai tas netiktu sabojāts vai nozagts. Arī Rīgas domes Satiksmes departaments piekrita meklēt vienkāršāku velonovietņu uzstādīšanas saskaņošanas ceļu.

Latvijas riteņbraucēju biedrība velo nedēļas ietvaros diskusijā par drošu velonovietņu pieejamību secina, ka viens no svarīgākajiem jautājumiem ir jauno novietņu atbilstība drošības standartiem. Diemžēl, šobrīd daudzviet uzstādītas nedrošas novietnes, kas zaglim neliedz noskrūvēt riteņus. Jāņem vērā tas, cik tālu velosipēdiem jāatrodas vienam no otra, kādus un kādā leņķī novietot statīvus un cik tālu no ielas. Tādēļ būtiski, lai kampaņā 'Par drošu velonovietni' ieklausās tieši namsaimnieki un uzņēmēji, stāsta biedrības dibinātājs Viesturs Silenieks.

Drošu velonovietņu vadlīnijas namsaimnieki un apsaimniekotāji var atrast "veloriga.lv" mājas lapā. Savukārt kafejnīcu īpašnieki norādīja, ka novietņu veidošana viņiem prasa garu birokrātisku ceļu un izmaksas. Piemēram, kafejnīcas 'Innocent cafe' vadītājs Mārtiņš Staķis atgādināja, ka pērn viņš ar domes atļauju izveidoja velonovietni uz Blaumaņa ielas, taču pēcāk 'Rīgas satiksme' lūdza to aizvākt, jo tā traucē tīrīt sniegu. Tāpat par pašu novietni uzņēmējam jāmaksā nodeva 'Rīgas satiksmei'- kopā par 12 velo vietu apsaimniekošanu ik gadu Mārtiņš maksājot 2000 latu.

Tāpat diskusijas laikā valsts pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis kliedēja mītu, ka tie, kas liedz veidot pielāgotas novietnes kultūrvēsturiskajā centrā, ir pieminekļu aizstāvji. Dambis norāda, ka vēsturiskā vidē novietnes var izvietot pēc iespējas daudz pie dažādiem objektiem, bet nelielas.

Nākamnedēļ veloaktīvisti plāno rīkot vēl vienu diskusiju, pieaicinot arī Būvvaldi un 'Rīgas satiksmes' pārstāvjus, lai papildinātu uzņēmējiem domāto velonovietņu tehnisko prasību rokasgrāmatu. Tiks pievienots arī skaidrojums par ērtāko saskaņošanas ceļu ar institūcijām soli pa solim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti