Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Māri Kučinski

Aicina sarūpēt Ziemassvētku dāvanas bērniem

Aicina labdarus sagādāt Ziemassvētku brīnumu grūtībās nonākušiem bērniem

Ziemassvētki ir laiks, kad daļa cilvēku vairāk nekā jebkurā citā gada mēnesī ir gatavi nodarboties ar labdarību. Iespējas palīdzēt bērniem no trūcīgām ģimenēm un ar veselības problēmām ir dažādas.

Viens no veidiem, kā iespējams palīdzēt sarūpēt Ziemassvētku brīnumu trūcīgām ģimenēm, ir apmeklējot Mīlestības un sirds siltuma namiņu Rīgā pie Laimas pulksteņa.

"Mēs nolēmām uzbūvēt šādu namiņu, kur ieguļas bērnu kartiņas ar viņu Ziemassvētku vēlmēm. Kāds grib zābaciņus, kāds saldumus, kāds "Lego", ļoti dažādi. Šī ir vieta, kur jebkurš Rīgas, Latvijas iedzīvotājs, viesis var izvēlēties kartiņu, izlasīt bērniņa stāstu un piepildīt šo vēlēšanos," stāsta zīmola "Laima" vadītāja Maija Brūkle.

Organizatori vēlas sagādāt dāvanas aptuveni 900 Latvijas bērniem. Pirmajās dienās, kopš namiņa atvēršanas cilvēki sarūpējušas veltes jau 130 bērniem. Arī divas tūristes no Dānijas Krolle un Marlene īstenojušas Kirila no Daugavpils sapni. "Mēs šeit ienācām jau vakar, mums pastāstīja, kāpēc šis namiņš ir izveidots, un tā šķita ļoti jauka ideja. Tad nu mēs iegādājāmies "Lego" konstruktoru, stāsta sievietes.

Savukārt organizācija "ziedot.lv" aicina labdarus atvēlēt līdzekļus jaunā rehabilitācijas centra "Poga" vajadzībām, kurā ar modernākajām tehnoloģijām varēs ārstēt smagi slimus bērnus.

"19. decembrī aicinām ikvienu uz Indrānu ielu 13, kur ir "ziedot.lv" jaunā mājvieta, jaunais bērnu rehabilitācijas centrs "Poga". Šeit būs iespēja gan iegādāties Ziemassvētku dāvanas, gan ziedot un kopīgi priecāties, ka mēs varam kādam palīdzēt un iepriecināt," klāsta fonda "ziedot.lv" Sociālās palīdzības programmas vadītāja Inese Danga.

Dubultu Ziemassvētku pārsteigumu var īstenot, iegādājoties SOS bērnu ciematu veidotās apsveikumu kartītes. Ieņēmumi no tirdzniecības tiek novirzīti bērnu uzturēšanai, savukārt prieks par kartītēm tiks tam, kurš tās saņems kā dāvanu.

"Tās ir kartītes, kuru motīvus ir zīmējuši SOS bērnu ciematu bērni, kā arī dāvinājuši Latvijā zināmi mākslinieki. Šogad mums ir Elitas Patmalnieces motīvs ar ugunīgo mērkaķi. Kartītes var iegādāties mājaslapā sosbernuciemati.lv, var lūkoties arī J.Rozes grāmatnīcās, "Benu" aptiekās un "Otrās elpas" veikalos. Vēl iespējams mūs satikt Ziemassvētku tirdziņos un labdarības stendā tirdzniecības parkā "Alfa"," teica SOS bērnu ciematu asociācijas pārstāve Dace Dzedone.

Kā atzīst labdarības organizācijas, visai bieži bērni kā dāvanu Ziemassvētkos vēlas saņemt nevis kādu mantu, bet cilvēcisku un jauku attieksmi no ģimenes un līdzcilvēku puses.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt