Panorāma

Vai sagaidīsim jaunu Raini?

Panorāma

Saeima atliek gāzes tirgus liberalizāciju

Ķemeru sanatorijas liktenis - arvien lielākā miglā

Aicina izvērtēt Ķemeru sanatorijas investoru maksātnespēju (papildināts)

Ceturtdien Saeimas Pieprasījuma komisija nolēma aicināt ģenerālprokuroru, tieslietu ministru un Maksātnespējas administrācijas direktoru izvērtēt Jūrmalas pilsētas tiesas rīcību, pasludinot kultūrvēsturiskā pieminekļa „Ķemeru viesnīca” īpašnieka SIA „Ominasis Latvia” maksātnespēju. Par to informēja Reformu partijas Saeimas frakcijā.

Dienā, kad kļuva zināms, ka nākamnedēļ paredzētā Ķemeru sanatorijas izsole nenotiks kāda kreditora sūdzības dēļ, Saeimas Pieprasījumu komisijas deputāti pauda bažas par apstākļiem, kādos pasludināta sanatorijas īpašnieces „Ominasis Latvia” maksātnespēja. Vairāki deputāti pauda viedokli, ka šī procesa mērķis esot izpārdot sanatorijas īpašumus. Savukārt maksātnespējas administrators atzīst, ka labprāt izsoli organizētu pats, tomēr viņa mērķis esot saglabāt un pārdot īpašumu kā kopumu.

Saeimas Pieprasījumu komisija ceturtdien ārkārtas sēdē sprieda, kā nepieļaut valsts nozīmes kultūras pieminekļa - „Ķemeru viesnīcas” bojāeju, jo valsts pati savulaik privatizācijai nodoto sanatoriju atpakaļ nepārņems.

Bijušais „Ominasis Latvia”pārstāvis, advokāts Artūrs Spīgulis, vairākkārt uzsvērdams, ka šobrīd pārstāv vien pats sevi, deputātiem klāstīja savas aizdomas, ka Jūrmalas tiesas tiesnese Ilze Freimane, arhitektu biroja „Arhiidea" prasītā nedaudz vairāk kā četru tūkstošu latu parāda dēļ sākot maksātnespēju, rīkojusies nelikumīgi.

Pieprasījumu komisija vienojās aicināt tieslietu ministru un ģenerālprokuroru izvērtēt iespējamos pārkāpumus tiesneses rīcībā. Abas amatpersonas un arī Maksātnespējas administrācijas direktors tiks aicināti piedalīties arī nākamnedēļ paredzētajā komisijas sēdē, kas notiks trešdien, 10.aprīlī.

Tikmēr Spīgulim dīvaina liekas arī maksātnespējas prasītāja „Arhiidea” rīcība. Tieši „Arhiidea” vērsās Jūrmalas tiesā ar sūdzību par tiesu izpildītāja rīcību, izsludinot Ķemeru sanatorijas kompleksa izsoli ar sākumcenu 3,7 miljonu latu apmērā. Šī iemesla dēļ nākamnedēļ paredzētā izsole ir atcelta.

Izsole bija bija paredzēta 9.aprīlī, taču sūdzības dēļ par tiesu izpildītāja Ulda Zepa rīcību tā atlikta. Tiesu izpildītājs komentāros ir skops, vien uzsver – tas nozīmē izsoles aizkavēšanos vismaz par mēnesi.

Maksātnespēja esot prasīta par parādiem, kas „Ominasis” radušies pilnīgi citu līgumu dēļ, tāpēc tā nav saistāma ar mēģinājumiem traucēt izsolei, apgalvoja „Arhiidea” advokāte Baiba Abzalona. Maksātnespējas administrators Ainars Kreics gan atzīst, ka labprāt rīkotu izsoli pats, tomēr noliedz, ka tādā veidā sanatorija tiktu izsaimniekota.

Jau ziņots, ka Jūrmalas pilsētas tiesa 1.martā pasludināja Ķemeru sanatorijas investora SIA "Ominasis Latvia" maksātnespēju.

Iepriekš vēstīts, ka ar pieteikumu par maksātnespēju tiesā atkārtoti vērsās uzņēmums "Arhiidea", ar kuru "Ominasis Latvia" notiek arī strīdi par parādu piedziņu. Pret "Ominasis" ar maksātnespējas pieteikumu iepriekš vērsās arī SIA "IAT Cityco", tomēr tas pērn tika noraidīts.

2011.gada vasarā "Arhiidea" ar šādu pieteikumu vērsās pirmo reizi, bet arī tas tika noraidīts, un "Ominasis Latvia" tika atzīts par maksātspējīgu.

Tikmēr Rīgas apgabaltiesa pērn augustā daļēji apmierināja "Arhiidea" prasību pret Ķemeru sanatorijas privatizētāju par parādu piedziņu vairāk nekā 473 000 latu apmērā. Tiesa no "Ominasis" piedzina 341 357 latu parādu. Šis spriedums ir stājies spēkā.

Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju SIA "Ominasis Latvia" pieder SIA "Santlat", kas savukārt pilnībā pieder Saūda Arābijas iedzīvotājam Omāram Saleham Alhamdi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti