Aicina iztīrīt skursteņus un pārbaudīt apkures ierīces

Iestājoties vēsākam laikam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņem arvien vairāk izsaukumu uz ugunsgrēkiem, kas ir saistīti ar apkures lietošanu – netīrītiem dūmvadiem, bojātu un nepareizu apkures ierīču lietošanu. Tādēļ, sākoties apkures sezonai, VUGD aicina iedzīvotājus iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus.

Ugunsdzēsēju dati rāda, ka šogad reģistrēti jau 262 ugunsgrēki, kuru iespējamais iemesls bija saistīts ar nepareizu apkures ierīču lietošanu vai neiztīrītiem dūmvadiem. Šādos ugunsgrēkos šogad gājuši bojā jau 12 cilvēki.

VUGD pārstāve Inta PalkavnieceZane Mače

  "Kā pirmais ir noteikti tas, ka netīrīts skurstenis ir ugunsbīstams. Sadegot jebkuram cietajam kurināmajam, uz skursteņa iekšējās virsmas veidojas kvēpu, sodrēju un darvas nosēdumi, kas, laikus nenotīrīti, labākajā gadījumā samazinās apkures ierīcē darbības efektivitāti, bet sliktākajā gadījumā izraisīs šo produktu intensīvu degšanu un plašu ugunsgrēku. Tāpēc mēs aicinām pirms apkures sezonas sākuma iztīrīt sodrējus no dūmeņiem, kā arī krāšņu un pavardu dūmkanāliem, ko, protams, var arī iedzīvotājs pats, bet vislabāk to izdarīs atbilstoši apmācīts un sertificēts skursteņslauķis. Aicinām iedzīvotājus pārbaudīt savu apkures ierīču tehnisko stāvokli. Ja šis tehniskais stāvoklis nav atbilstošs, tad noteikti nodrošināt to, lai apkures ierīce tiek salabot pirms tās lietošanas," skaidroja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti