Dienas ziņas

Ar ziedojumiem atjauno Popes muižu

Dienas ziņas

GKR saraksta augšgalā – iepriekšējie domnieki

Aicina lasīt zaļos zirņus

Aicina ikvienu salasīt sev zaļos zirņus Krimuldas pusē

Hektārs ar zaļajiem zirnīšiem - tādu skatu var redzēt Krimuldas novadā. Tie sēti, nevis lai iegūtu zirņu ražu, bet gan lai uzlabotu augsni. Taču zirņi ir gardi un ēdami, tādēļ zemnieks ļauj jebkuram ierasties laukā un lasīt zirņus neierobežotā daudzumā.   

Zemnieku saimniecība “Kalnlīves” zirņus audzē sava lauka zaļināšanai. Lai saaugušie zirņi neietu postā, saimniece Inese Burkevica sociālajos medijos publicējusi aicinājumu – brauciet un lasiet paši.

 “Cilvēkiem tiek parādīts, kur ir zirņi, kur nav zirņi. Nav tā, ka viņiem jāiet, baigi jāmeklē,” saka saimniece.

Uz lauka satiktie interesenti atzīst, ka pašu rokām salasītie zirņi šķiet gardāki. Saimniece Inese piebilst – lasa spaiņiem, lai veidotu krājumus ziemai, kāds zirņus saldē, citi izkaltē.

“Var salasīt tik, cik grib, tas ir lētāk. Tā ir uzticamā vieta, kur es zinu, ka ir audzēts no labākās sirdsapziņas,” atzīst Svetlana Miķelsone no Krimuldas.

“Es jau otro gadu šeit braucu, un man ļoti pašai patīk salasīt zirņus ar rokām, tad es arī lobu un saldēju. Tas ir nenovērtējams darbs, protams, vieglāk aiziet un nopirkt. Bet man patīk šādi,” stāsta Laine Zīverte no Siguldas.

Šurp dodas cilvēki no malu malām. Lielākoties braucot rīdzinieki. Laukā jau ir iemītas takas, tādēļ orientēties nav grūti. Zirņi lasāmi vēl nedēļu, jo drīz vien tie pārgatavosies un pārtikā vairs nebūs tik garšīgi.

“Pagājušogad viņi bija sulīgāki, saldāki. Šogad sausuma dēļ nav. Ir arī pa kādam tārpiņam, neslēpšu. Tā kā, ja gadās pa tārpiņam, piedodiet,” nosaka Inese Burkevica.

Zemnieku saimniecībā “Kalnlīves” audzē arī kabačus, kas palīdz irdināt zemi, arī ķirbjus, kuru lapas savukārt nomāc nezāles. No zirņiem, kas paliks nenolasīti, saimniece gatavos miltus un no tiem ceps maizi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt