Aicina dāvināt savu laiku Latvijas simtgadei

Sākusi darboties digitāla platforma, kurā ikviens interesents aicināts dāvināt savu brīvprātīgā laiku Latvijas simtgadei. Vietnē lv100.lv, aizpildot vieglu un atraktīvu testu, katram būs iespēja pieteikties un iesaistīties simtgades sagatavošanas procesā. Ievadot laiku, prasmes un vietu, tiks noteikta viena no piecām jomām, kurā būs nepieciešama brīvprātīgo iesaiste turpmākajos gados. Vietne lv100.lv izveidota, sadarbojoties Kultūras ministrijai un Latvijas sabiedriskajiem medijiem.

Kā pirmie savu brīvprātīgo laiku dāvināja kultūras ministre Dace Melbārde, ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta un Latvijas Radio 4 žurnāliste Tatjana Zandersone.

“Vēlos visus sirsnīgi apsveikt valsts svētkos! Šis ir vispiemērotākais brīdis atskatīties, ko esam paveikuši, gatavojoties  vēl lielākam notikumam - Latvijas valsts simtgadei, kuru veidosim visi kopā. Francijas notikumu konteksts, protams, liek skatīties uz gaidāmajām svinībām, daudz vairāk domājot par sabiedrības noskaņojumu, sabiedrības saliedētību. Svarīgi, lai cilvēki paši uzņemtos iniciatīvu un atbildību par savas valsts nākotni, jo piederības sajūtu visvairāk veicina aktīva iesaistīšanās valsts veidošanā. Tāpēc Latvijas simtgades programmu redzam kā atvērtu ietvaru, kurā definēti mērķi un uzdevumi, bet kura vienlaikus iedvesmos Latvijas iedzīvotājus nākt ar savām idejām, priekšlikumiem un dāvanām Latvijai,” atzīmē Dace Melbārde.

“Dzimšanas diena ir arī tad, ja to svin valsts. Varam ļaut, lai jubilārs vienatnē organizē, cienā, izklaidē, bet varam būt arī labi draugi un palīdzēt iepriecināt Latviju simtgadē! Lai radītu sajūtu par personiskiem svētkiem, aicinām cilvēkus līdzdarboties un gūt baudu no gatavošanās tiem. Tā ir brīvprātiīga laika platforma sabiedriskajā medijaā kopējo svētku sagatavošanai. Brīvprātīgās stundas tiks savāktas kopā un rezultātā, iespējams, uzdāvināsim Latvijai vismaz vēl vienu simtgadi,” stāsta Latvijas Radio mārketinga daļas pārstāve Una Rozenbauma.

Dāvinātās privātpersonu brīvprātīgo stundas tiks apkopotas un sistematizētas īpašā digitālā laika bankā. Katrs, kurš būs dāvinājis savu laiku un aizpildījis testu, varēs brīvprātīgi palīdzēt piecās jomās – kā digitālais palīgs, spēka mitriķis, koordinators, vēstnesis un radošais palīgs. Uzaicinājumu līdzdarboties dāvinātāji saņems uz norādīto e-pastu.

Latvijas valsts simtgades svētku programmu paredzēts īstenot piecu gadu laikā no 2017. līdz 2021. gadam, lai pilnvērtīgi un sistemātiski atcerētos visus vēsturiskos notikumus un cilvēkus, kas veidojuši Latvijas valsti. Latvijas valsts simtgades nodrošināšana kopš 2014. gada beigām nodota Kultūras ministrijas (KM) pārziņā.

Lai izstrādātu simtgades programmas mērķus, pamatprincipus, programmu un komunikācijas vadlīnijas un domu apmaiņā iesaistītu plašu sabiedrību, KM ir izveidojusi simtgades svinību struktūru un organizāciju. Lai uzturētu pastāvīgu dialogu ar dažādām sabiedrības grupām, ir notikušas dažādas domu apmaiņu grupu tikšanās – vēstures, izglītības, kultūras, Baltijas valstu sadarbības, diasporas, jauniešu un citas. KM rīkojusi dažādu auditoriju seminārus un diskusijas visos Latvijas reģionos, iegūstot atgriezenisko saiti par sajūtām, ar kādām cilvēki vēlētos sagaidīt simtgadi.

Pēc kultūras ministres Daces Melbārdes pirms nepilna gada izteiktā aicinājuma KM saņēmusi vairākus simtus ideju, ieteikumu un padomu no Latvijas iedzīvotājiem un tautiešiem ārvalstīs. Šīm idejām bijusi liela loma simtgades programmas uzstādījumu un mērķu definēšanā.

Par simtgades atzīmēšanas virsmērķi noteikta Latvijas sabiedrības valstsgribas un valstiskās piederības sajūtas stiprināšana, pašorganizējošu procesu rosināšana un dažādu līmeņu sadarbības veicināšana. Valsts prezidents Raimonds Vējonis būs Latvijas simtgades svinību patrons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti