Dienas ziņas

Atbalsts Baltkrievijas tautai – gan Eiropā, gan ASV

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aicina pārliecināties par tiesībām šķērsot robežu

Aicina ceļotājus savlaicīgi pārliecināties par tiesībām šķērsot robežu

Ilgi gaidītais ceļojums var beigties, tā arī nesācies. Ja plānots apmeklēt Krieviju vai Baltkrieviju, visticamāk, neizdosies tikt pāri robežai Covid-19 noteikto ierobežojumu dēļ. Tādēļ Valsts robežsardze aicina ceļotājus  pirms plānotā brauciena rūpīgi pārliecināties par tiesībām šķērsot ārējo robežu.   

Covid-19 ierobežojumu dēļ no 10. jūnija ir liegta personu un transportlīdzekļu kustība caur Eiropas Savienības ārējo robežu no un uz valstīm, kurās ir reģistrēta augsta koronovīrusa izplatība. Tātad, ja persona nav valdības noteiktajā izņēmuma kategorijā, ceļojums jāatliek. 

"Eiropā ir brīvas pārvietošanās tiesības, bet par ārējo robežas šķērsošanu mēs runājam par tā sauktajām trešajām valstīm, tātad Krieviju un Baltkrieviju," stāstīja robežsardzes Robežpārbaudes un imigrācijas kontroles pārvaldes priekšnieks Rinalds Belijs.

Tā kā personas bieži vien neesot pārliecinātas par tiesībām šķērsot ārējo robežu, robežsardze ikdienas saņemot ievērojamu daudzumu iesniegumu ar lūgumiem sniegt skaidrojumu, kā arī lūgumus ļaut šķērsot robežu izņēmuma kārtībā.

"Ja arī persona vēršas pie mums, lūdzot individuālu atļauju, jānorāda humānie apstākļi. Iesniegums ļaut šķērsot robežu ģimenes apstākļu dēļ nebūs pietiekams, nepieciešami dokumenti," norādīja Belijs.

Robežsargi novērojuši, ka liela daļa iesniegumu tiek iesniegta pēdējā brīdī tieši pirms plānotās ārējās robežas šķērsošanas. Tādēļ ceļotgribētāji tiek aicināti rīkoties savlaicīgi. 

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti