Aicina ar steigu meklēt risinājumus apkures parādu problēmām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Apkures parādu problēmas ir tik tālu samilzušas, ka tām ar steigu ir jāmeklē risinājumi - šādu viedokli pauž siltumapgādes uzņēmumi un arī namu apsaimniekotāji. Varas partijām šonedēļ neizdevās vienoties par starpministriju darba grupas izveidi problēmas risināšanai, tomēr šī ideja nav atmesta - darba grupa būs, bet ar mazāku pārstāvniecību. 

Koalīcijas partijas šonedēļ nespēja vienoties par to, kam tad kompleksi būtu jārisina apkures parādu problēmas. Reformu partija (RP) uzskata, ka tas jādara darba grupā ar Labklājības, Pašvaldību, Ekonomikas un Tieslietu ministriju ekspertiem. Savukārt „Vienotība” un Nacionālā apvienība uzskata, ka to var darīt Saeimas Mājokļu apakškomisija vai arī RP pārzinātā Ekonomikas ministrija. Tagad ir plāns veidot darba grupu ar divu RP pārzināto - Ekonomikas un Pašvaldību ministrijas - ekspertiem, stāsta RP Saeimas frakcijas vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis. 

„Mēs domājam, ka mēs veidosim savu līdzīgu darba grupu, kas sastāvētu no Ekonomikas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjiem un kas pievērsīsies tiem risinājumiem, kur mums varētu būt kādi instrumenti. Bet diemžēl tie varētu būt tikai un vienīgi ilgtermiņa risinājumi. Ja mēs runājam par iespējamiem īstermiņa risinājumiem - pabalstiem tiem cilvēkiem, kuri ir kļuvuši par trūcīgajiem šo pieaugošo [apkures] rēķinu dēļ, tad diemžēl bez sadarbības ar koalīcijas partneriem tādus risinājumus nodrošināt nav iespējams," tā Dombrovskis.

Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas pārstāvis Andris Akermanis stāsta, ka apkures parādu problēmas sāka parādīties jau pirms dažiem gadiem un kopš tā laika tās ir samilzušas tik tālu, ka ir pēdējais laiks tās risināt. „Ir jārisina šī parādu problēma. Tad, kad mēs te pirms pāris gadiem sākām aptaujāt, tad [iedzīvotāju apkures parāds] bija 14 miljoni latu, pēc tam bija 21 miljons latu, tad bija 28 miljoni latu, 31 miljons latu, tagad 39 miljoni latu. Nu cik tad tālu mēs iesim?

Nav redzama īsti tāda saskaņota darbība no valdības un Saeimas puses, lai šo problēmu risinātu," saka Akermanis.

Asociācijas pārstāvis lēš, ka ir nepieciešams savest kārtībā normatīvos aktus - viņaprāt, stingrāk jāvēršas pret apkures parādniekiem, kuri spēj maksāt par apkuri. Savukārt tiem, kuri nespēj maksāt par siltumu, ir jānodrošina sociālā palīdzība. Tāpat būtu nepieciešams pastiprināt ēku apsaimniekotāju atbildību.

Līdzīgi domā arī Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš - par to, ka namu apsaimniekošanas joma ir jāsakārto un arī vairāk jāuzrauga, liecina pēdējo dienu notikumi, kad pāris "Rīgas namu" iedzīvotāji palika bez apkures un elektrības

„Šobrīd valsts ir novērsusies no šī viena no galvenā jautājuma risināšanas, un valsts šos jautājumus nerisina. Un šobrīd tas rezultāts ir tāds, kāds tas ir. Šodien visi procesi, kas notiek tieši dzīvojamo māju pārvaldīšanā un apsaimniekošanā un pārvaldīšanā, notiek haotiski. Šodien dzīvojamo māju pārvaldīšanas organizācijas netiek kontrolētas, un, ja netiek kontrolētas, tad viņi izmanto savtīgi savos mērķos to situāciju, kāda ir. Tas ir - atsevišķos gadījumos piesavinās naudas līdzekļus, atsevišķos gadījumos - nepiegādā komunālos pakalpojumus un daudzas citas lietas," saka Peipiņš.

Lielāka skaidrība par darba grupu apkures parādu problēmas risināšanai būs nākamās nedēļas sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti