Pusdiena

Kurdi Irākas ziemeļos dodas balsot par Kurdistānas neatkarību

Pusdiena

Porošenko izsludina valsts valodas likumu - daļu no Eiropai tuvinošām izglītības reformām

Aicina apkures sezonai gatavoties laikus

Aicina apkures sezonai gatavoties laikus

Oficiālā apkures sezona Latvijā ilgst no 1.novembra līdz 1.martam. Tas ir laiks, kad visbiežāk ugunsdzēsējiem nākas dzēst kurināšanas dēļ izcēlušos ugunsgrēkus. Lai izvairītos no nelaimes, kas var nopostīt māju un laupīt dzīvības, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina laikus tīrīt dūmvadus un apkopt krāsnis.  

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta dati liecina, ka katru gadu, sākoties aukstam laikam, pieaug to ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls ir saistīts ar apkures lietošanu. Ugunsdzēsēju pārstāve Inta Palkavniece sacīja, ka ugunsgrēki izceļas gan netīrītu dūmvadu, gan bojātu apkures ierīču dēļ.

Statistika liecina, ka 2016.gadā ar apkures problēmām saistītajos ugunsgrēkos gājuši bojā 20 cilvēki, cietuši - 40, un tika iznicinātas 80 ēkas. Šogad līdz septembra vidum apkures problēmu izraisītajos ugunsgrēkos gājuši bojā astoņi cilvēki, cietuši - 50, iznīcinātas 60 ēkas, pastāstīja Palkavniece.

Ugunsgrēkus, kuros cieš vai iet bojā cilvēki, varot novērst. Ministru kabineta noteikumi pieprasa, lai cilvēki pirms apkures sezonas iztīrītu dūmvadus un apsekotu apkures ierīces, vai tās ir gatavas darbam. Šogad līdz septembra vidum ugunsdzēsēji dzēsuši jau vairāk nekā 500 ugunsgrēkus, kas izcēlušies dūmeņos sodrēju dēļ.

Netīrīts skurstenis ir ugunsbīstams, uzsvēra Palkavniece.    

Sagatavoties drošai apkures sezonas uzsākšanai var palīdzēt sertificēts skursteņslauķis. Palkavniece sacīja, ka privātmāju īpašnieki drīkst savus dūmeņus tīrīt arī paši, ja zina, kā to darīt.

Skursteņslauķis Māris Bambis atzina, ka apzinīgu cilvēku, kuri laikus domā par ugunsdrošību, ir maz. Parasti septembrī, lai saņemtu skursteņslauķa pakalpojumus, jāgaida teju nedēļu ilgā rindā. Viņš slavē lauku cilvēkus, kuri šajā ziņā ir čaklāki, jo tīrs dūmenis nozīmējot arī malkas ekonomiju. Tīrīšanas sezona ir visas vasaras garumā, bet parasti cilvēki par to sāk domāt rudenī, un tad skursteņslauķiem ir daudz darba.

VUGD atgādina, ka oficiālā apkures sezona Latvijā sākas 1.novembrī un līdz tam brīdim dūmeņiem jābūt tīriem no sodrējiem. Bet, ja ir ilgdedzes cietais kurināmais, tad šādi dūmvadi jātīra vēl vismaz vienu reizi apkures sezonas laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti