Panorāma

Panorāma

Panorāma

VID plāno samazināt nodokļu iekasēšanas izmaksas

Policija sāks patrulēt ar 40 netrafarētiem auto

Agresīvos braucējus ķers ar 40 netrafaretiem policijas auto

Valsts policija agresīvos autobraucējus turpmāk ķers ar 40 jaunām īpaši aprīkotām netrafaretām automašīnām, kas patruļas uz ceļiem sāks tuvākajā laikā. 

Policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis iepriekš sacīja, ka kārtības sargu rīcībā tagad būs dažādu marku auto.

“Maijā visos Latvijas reģionos sāks strādāt 40 jaunās netrafarētās automašīnas. Galvaspilsētā to skaits, ņemot vērā satiksmes intensitāti, būs vislielākais,” norāda policijas pārstāve Ance Rozīte.

Pašlaik uz Latvijas autoceļiem satiksmi uzrauga septiņi netrafarētie ceļu policijas auto – pieci “Subaru” un divi “Opel” spēkrati. "Tie sevi ir pierādījušas kā pietiekami efektīvu līdzekli satiksmes dalībnieku uzraudzībā, kā, piemēram, kontrolējot agresīvu braukšanu. Tas nozīmē, ka netrafarētās policijas automašīnas uz ceļa ir grūtāk pamanīt un daudz sarežģītāk identificēt, kas palīdz policistiem biežāk konstatēt pārkāpumus,” stāsta Rozīte.

Turpmāk policija agresīvos braucējus ķers ar divu veidu “Škoda Superb” un “Subaru Forester” modeļiem. Visas mašīnas ir aprīkotas ar četru riteņu piedziņu, kā arī ātruma fiksācijas un videoieraksta funkciju. 

“Šīs automašīnas ir domātas visdažādākajiem laikapstākļiem un ceļiem, jo ne tikai Rīgas pilsētā notiek agresīvā braukšana un ātruma pārkāpšana. Tā notiek daudzās vietās, un mēs saņemam daudz sūdzības no Latvijas novadiem, kur tiek agresīvi braukts. Tādējādi parādoties trafaretajai [policijas automašīnai], efekts nav tik liels, kā patrulējot ar netrafareto,” saka Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Netrafareto mašīnu līgumcena ir 2,4 miljoni eiro. Nākamos piecus gadus policija tās nomās, bet pēc nomas termiņa beigām varēs tās izpirkt.

Līdztekus netrafaretajām mašīnām Valsts policija ātruma kontroles nodrošināšanai tuvākajā laikā plāno iegādāties arī 15 pārvietojamos fotoradarus, bet nākamgad pirks 10 jaunus motociklus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti