Aglonas reliģiskie svētki jau otro gadu notiek Covid-19 pandēmijas zīmē

Šajā nedēļā Aglonā notiek ikgadējie Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, kas jau otro gadu tiek svinēti Covid-19 laikā. Pērn Aglonas svētkos ticīgie varēja piedalīties vien ar ielūgumiem, bet šogad klātesošajiem uz galvenajiem svētku notikumiem 14. un 15. augustā ir jāuzrāda Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikāts vai arī negatīvs Covid-19 tests.

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki jau otro gadu Covid-19 laikā
00:00 / 05:05
Lejuplādēt

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki sāksies jau trešdien. Dodoties uz galvenajiem svētku notikumiem 14. un 15. augustā, ir jāuzrāda Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikāts vai arī negatīvs Covid-19 tests, bet uz pārējiem svētku notikumiem ticīgie var ierasties kā līdz šim, ejot uz dievnamu, proti, dievkalpojumiem iepriekš pieteikties nav nepieciešams, atļautais cilvēku skaits tajos būs ne vairāk kā 1000.

Par kārtību galvenajos svētku notikumos sestdien un svētdien vairāk stāstīja priesteris Rinalds Stankēvičs: "Tiem, kuri iepriekš ir pārslimojuši pēdējā pusgada laikā vai vakcinēti, ir jāpaņem līdzi  dokuments par to, ka viņi ir vakcinēti, un personu apliecinošs dokuments. Turpretī tiem ticīgajiem, kuri nav pārslimojuši vai nav vakcinējušies, iepriekš jāpiezvana uz Aglonu, vajag reģistrēties, rezervēt sev vietu, pēc tam jāuztaisa tests, un, ja šis tests ir negatīvs, tad ar testa rezultātu, kas ir derīgs 48 stundas, kopā ar personu apliecinošu dokumentu ierodamies Aglonā. Un varēsim piedalīties svētkos."

Tie cilvēki, kuri ir pieteikušies un testa rezultāts izrādās pozitīvs, vai ir kādi citi apsvērumi, kādēļ svētkos tomēr nevarēs būt, ir aicināti par to informēt, lai iespēju piedalīties svētkos dotu citiem.

Bērniem līdz 12 gadiem tests pasākuma apmeklēšanai nav jāveic, taču vecākiem, pat tad, ja paši ir vakcinēti, ir jāpiesakās Aglonas bazilikā pa tālruni vai elektroniski.

Latvijas Radio aptaujātie cilvēki atzina, ka svētkiem gatavojas:

"Jā, brauksim noteikti. Katru gadu."

"Jā, mēģināsim braukt, jāpalūdz Dievmātes aizbildniecība, palīdzība, paļauties uz kaut ko vajag, lai dzīvot drošāk."

Latvijas Radio: Esat vakcinējusies?

"Jā, citādi jau nevar iziet sabiedrībā nekur."

"Vajadzēs testu veikt, lai aizbrauktu uz Aglonu. Vakcinējusies vēl neesmu, jo neesmu tam gatava. Ir neuzticība vakcīnai."

Daļa svinēs attālināti

Daļa uzrunāto atzina, ka svētkus svinēs attālināti, jo nav vakcinējušies vai arī nevēlas šobrīd apmeklēt pasākumus ar lielu cilvēku skaitu, tādēļ plāno 15. augustā doties uz sev tuvāko dievnamu, lai svētkus svinētu tur.

"Atturēšos no brauciena, mājās šogad, par cik Covid-19 un veselības stāvoklis tāds, lai nebūtu jāpulcējas ar cilvēkiem," sacīja viens no uzrunātajiem.

Kāds cits norādīja: "Nē, es nedodos, uz vietas labāk, tagad ir Covid-19, nedrīkst skriet tālu, vajag savā ģimenes lokā turēties, lai nebūtu pūļos."

Latvijas Radio: Bet esat vakcinēts?

"Jā, es esmu vakcinēts, divas reizes, man ir sertifikāts."

Piedalīties var dažādi

Ikviens, kurš šaubās par savu veselību, ir aicināts palikt mājās un piedalīties dievkalpojumos attālināti. Kā uzsvēra priesteris Rinalds Stankēvičs, svētkos piedalīties var dažādi.

"Mēs lūgsimies gan ar tiem, kuri būs Aglonā, gan būsim lūgšanās ar visiem tiem, kuri dažādu apsvērumu dēļ šajā gadā svētkos fiziski nevarēs būt klātesoši, bet garīgi būs vienoti ar mums. Baznīcas lūgšanas būs par visiem: par mūsu tautiešiem gan Latvijā, gan pasaulē, par slimiem cilvēkiem, par pandēmijas pēc iespējas ātrāku uzveikšanu. Mēs aicinām ticīgo tautu pievienoties mūsu lūgšanām tiem, kuri var būt fiziski klātesoši Aglonā – brīnišķīgi un skaisti! Tiem, kuriem tādas iespējas nebūs, būsim garā vienoti!"

Aglonas bazilikas informācijas centrā līdz pirmdienas pēcpusdienai uz 14. augusta misi un Tautas krusta ceļu pieteikušies 180 cilvēku un 15. augustā uz svētku galveno misi – 150, tie ir tie, kuri svētkos plāno piedalīties ar negatīvu Covid-19 testu.

Vienā dievkalpojumā cilvēku skaits šajā sektorā nedrīkst pārsniegt tūkstoti. Savukārt tie, kuri ir vakcinējušies vai izslimojuši un var uzrādīt apliecinošu sertifikātu, uz svētkiem var doties bez pieteikšanās, un cilvēku skaits šajā sektorā ir bez ierobežojuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt